Datakaapeli

Miten saan selville onko datakaapeli viallinen
vai johtuuko vika jostakin muusta, pc tunnistaa kaapelin mutta kun tumppaan puhelimen siihen kaapeliin kiinni niin mitään ei tapahdu ( puhelin ei piipaa eikä valot syty )
2557
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kerro viellä mikä sammari on kyseessä ja mikä kaapeli tulis ekas mieleen et sulla taitaa olla väärrä kaapeli

Äänestä

maken kanssa olen. Itselläni kävi just toi samainen juttu, ja kun vein takaisin kävi ilmi että mulla oli väärä kaapeli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sam Sung kirjoitti:

Miten saan selville onko datakaapeli viallinen
vai johtuuko vika jostakin muusta, pc tunnistaa kaapelin mutta kun tumppaan puhelimen siihen kaapeliin kiinni niin mitään ei tapahdu ( puhelin ei piipaa eikä valot syty )

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu