Helsingin sanomat voi olla tyytyväinen levittämänsä propagandan tehokkuuteen. HS-gallupin mukaan noin 54 % suomalaisista uskoo Ukrainan voittavan sodan Venäjää vastaan (HS 4.9.). Tämä siitäkin huolimatta, että Ukrainan ”vastahyökkäys” viimeinen ponnistus, jonka USA-NATO:lla on mahdollinen aseistaa ja rahoittaa, on päättynyt surkeaan epäonnistumiseen.
Mutta tästähän Hesarin lukijat tai YLE:n ja MTV:n uutisten katselijat eivät tiedä mitään, koska heille kerrotaan vaan läntisen ”totuusmedian” tuottamaa sotapropagandaa. Suomalaiset asiantuntijat, upseerit ja UPI-tutkijat myötäilevät kaikin tavoin lännen propagandaa, eiväthän he muuten olisi totuusmedian asiantuntijoita.
Systemaattinen aivopesu on kuitenkin äärimmäisen vaarallista Suomen kansan kannalta. USA:n ja EU:n pahimmat sotahullut haluavat laajentaa sodan koko Eurooppaan siinä vaiheessa, kun Venäjän voitto olisi pakko tunnustaa. Kuka olisi silloin ensimmäisenä eturintamassa ellei 1450 kilometrin Venäjä-rajan takana aivopesty Suomi-poika.
Valtamedian propaganda tehokasta, 54 % uskoo Ukrainan voittoon
7
166
Vastaukset
- Anonyymi
Avaus on tavanmukaista pötyä.
Ihmiset seuraavat muitakin tiedotusvälineitä kuin Hesaria ja muodostavat sen perusteella mielipiteensä.
Venäjän raaka hyökkäys on yleisesti tuomittu rikollisena ja on selvää, ettei enemmistö sellaista hyväksy.
Ukrainan voitto on enemmän toivoa, että hyvä voittaisi pahan, kuin realismia. - Anonyymi
Siellä veljeskansat kokeilevat voimiaan. Molemmat ovat kuin identtiset
kaksoset muuten , vaan toisen maan nukkepresidentti luulee olevansa
suurikin sotajohtaja ja lännen suosiossa. Ö-luokan näyttelijä on
ö-luokan johtaja. Raatteentien taktiikka on ainoa sotaoppi.
Sääliksi käy Ukrainan kansaa , jota länsi tapattaa surutta omien
tarkoitusperien saavuttamiseksi.
Hesarin mukaan pellepresidentti tuntuu olevan seuraava messias.
Jatkuvaa ylistystä , vaikka jokainen huomaa , että pelle on pelle ,
vaikka kuin esittäisi jotain erikoista.- Anonyymi
Hölynpölyä.
Zelenskyi on demokraattisesti valittu presidentti, näyttelijä ja lakimies.
Erinomainen maansa edustaja. Vastaa paria armeijakuntaa sotilaita.
Herr Putler puolestaan oli ajamassa Ukrainaa perikatoon, mutta onkin aiheuttanut uskomattomat sotilaalliset, poliittiset ja taloudelliset tappiot maalleen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hölynpölyä.
Zelenskyi on demokraattisesti valittu presidentti, näyttelijä ja lakimies.
Erinomainen maansa edustaja. Vastaa paria armeijakuntaa sotilaita.
Herr Putler puolestaan oli ajamassa Ukrainaa perikatoon, mutta onkin aiheuttanut uskomattomat sotilaalliset, poliittiset ja taloudelliset tappiot maalleen.Hölynpölyä otsikon alla on todellakin hölynpölyä , hyvä kun toteat sen itsekin.
Mitä Zelenskyihin tulee , hän jatkaa samaa loputonta ketjua ukrainan valtaa
pitävistä ; varojen keruu omiin ja kavereiden taskuun , korruptio rehoittaa
joka portaassa , jatkuva kieroilu vallan pönkittämisessä itselle , varojen
piilottamista ulkomaille. Joku päivä Zelenskyi häipyy sinne , minne
oligarkkiystävänsä häipyivät jo kauan sitten. Ja taas ihmetellään Ukrainassa ,
minne hävisi valtion kassa?
- Anonyymi
Tapelkaa Ukrainalaiset USA ei tapata omia poikia, vaan painaa rahaa. Oikea takapiru?
- Anonyymi
Juuri noin kuten aloittaja kirjoittaa; media aivopesee länsi-propakandalla suomalaisia herkkäuskoisia sotahulluja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562871
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541729Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461704Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1521486- 721440
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3281335The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut181221Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m701075- 1581052
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek25995