Helsingin sanomat voi olla tyytyväinen levittämänsä propagandan tehokkuuteen. HS-gallupin mukaan noin 54 % suomalaisista uskoo Ukrainan voittavan sodan Venäjää vastaan (HS 4.9.). Tämä siitäkin huolimatta, että Ukrainan ”vastahyökkäys” viimeinen ponnistus, jonka USA-NATO:lla on mahdollinen aseistaa ja rahoittaa, on päättynyt surkeaan epäonnistumiseen.
Mutta tästähän Hesarin lukijat tai YLE:n ja MTV:n uutisten katselijat eivät tiedä mitään, koska heille kerrotaan vaan läntisen ”totuusmedian” tuottamaa sotapropagandaa. Suomalaiset asiantuntijat, upseerit ja UPI-tutkijat myötäilevät kaikin tavoin lännen propagandaa, eiväthän he muuten olisi totuusmedian asiantuntijoita.
Systemaattinen aivopesu on kuitenkin äärimmäisen vaarallista Suomen kansan kannalta. USA:n ja EU:n pahimmat sotahullut haluavat laajentaa sodan koko Eurooppaan siinä vaiheessa, kun Venäjän voitto olisi pakko tunnustaa. Kuka olisi silloin ensimmäisenä eturintamassa ellei 1450 kilometrin Venäjä-rajan takana aivopesty Suomi-poika.
Valtamedian propaganda tehokasta, 54 % uskoo Ukrainan voittoon
7
173
Vastaukset
- Anonyymi
Avaus on tavanmukaista pötyä.
Ihmiset seuraavat muitakin tiedotusvälineitä kuin Hesaria ja muodostavat sen perusteella mielipiteensä.
Venäjän raaka hyökkäys on yleisesti tuomittu rikollisena ja on selvää, ettei enemmistö sellaista hyväksy.
Ukrainan voitto on enemmän toivoa, että hyvä voittaisi pahan, kuin realismia. - Anonyymi
Siellä veljeskansat kokeilevat voimiaan. Molemmat ovat kuin identtiset
kaksoset muuten , vaan toisen maan nukkepresidentti luulee olevansa
suurikin sotajohtaja ja lännen suosiossa. Ö-luokan näyttelijä on
ö-luokan johtaja. Raatteentien taktiikka on ainoa sotaoppi.
Sääliksi käy Ukrainan kansaa , jota länsi tapattaa surutta omien
tarkoitusperien saavuttamiseksi.
Hesarin mukaan pellepresidentti tuntuu olevan seuraava messias.
Jatkuvaa ylistystä , vaikka jokainen huomaa , että pelle on pelle ,
vaikka kuin esittäisi jotain erikoista.- Anonyymi
Hölynpölyä.
Zelenskyi on demokraattisesti valittu presidentti, näyttelijä ja lakimies.
Erinomainen maansa edustaja. Vastaa paria armeijakuntaa sotilaita.
Herr Putler puolestaan oli ajamassa Ukrainaa perikatoon, mutta onkin aiheuttanut uskomattomat sotilaalliset, poliittiset ja taloudelliset tappiot maalleen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hölynpölyä.
Zelenskyi on demokraattisesti valittu presidentti, näyttelijä ja lakimies.
Erinomainen maansa edustaja. Vastaa paria armeijakuntaa sotilaita.
Herr Putler puolestaan oli ajamassa Ukrainaa perikatoon, mutta onkin aiheuttanut uskomattomat sotilaalliset, poliittiset ja taloudelliset tappiot maalleen.Hölynpölyä otsikon alla on todellakin hölynpölyä , hyvä kun toteat sen itsekin.
Mitä Zelenskyihin tulee , hän jatkaa samaa loputonta ketjua ukrainan valtaa
pitävistä ; varojen keruu omiin ja kavereiden taskuun , korruptio rehoittaa
joka portaassa , jatkuva kieroilu vallan pönkittämisessä itselle , varojen
piilottamista ulkomaille. Joku päivä Zelenskyi häipyy sinne , minne
oligarkkiystävänsä häipyivät jo kauan sitten. Ja taas ihmetellään Ukrainassa ,
minne hävisi valtion kassa?
- Anonyymi
Tapelkaa Ukrainalaiset USA ei tapata omia poikia, vaan painaa rahaa. Oikea takapiru?
- Anonyymi
Juuri noin kuten aloittaja kirjoittaa; media aivopesee länsi-propakandalla suomalaisia herkkäuskoisia sotahulluja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek184251Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia5032360Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1421881- 771495
- 1591463
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.91274Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik34788- 106747
- 27711
- 10711