Opinnäytetyön teko lähestyy terveysalalla. Mikä olisi sinun mielestä ongelma/kehitystä vaativa vai muuten vain hyvä aihe opinnäytetyöksi sairaanhoitajalle. Haluaisin aiheen liittyvän akuuttihoitotyöhön/ensihoitoon.
MIKÄ OPINNÄYTETYÖKSI
2
214
Vastaukset
- Anonyymi
Yleissairastavuuden/-kuolleisuuden räjähtäminen käsiin corollarokotusten jälkeen.
Suosio on taattu. - Anonyymi
Kannattaa varmaan ajatella omia kiinnostuksen kohteita. Olisiko joku aihe, josta saa paljon lähdeaineistoa, vaikka ensihoitajia haastattelemalla. Itse hoitotilanteisiin ja asiakkaisiin liittyen vaikka.
Vai onko esimerkiksi ensiapupuolella, tehohoidossa joitakin menetelmiä tai laitteita., joiden käytöstä voisit tehdä tutkimusta. Miten laitetta/menetelmiä käytetään, missä tilanteissa, millaisia ongelmia esiintyy niitä käytettäessä jne. Esimerkiksi tehohoitopotilaiden hoidossa luulisi olevan paljon selvitettävää ja tutkittavaa. Silloin vois keskittyä laitteisiin, niiden toimintaan, tapauksiin, hoitajien ja lääkärien kokemuksiin jne.
Varmasti löydät oikean aiheen. Tsemppiä!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso245510Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1624162Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani143657Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai683123- 902957
- 452943
Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1542691Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist292567- 201745
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1221701