Kehitysvamma

Anonyymi-ap

Kuuluuko Lievään älylliseen kehitysvamma juttuun, että ei toimi kuvilla oleva lukujärjestys?

Kuuluuko Lievään älylliseen kehitysvamma, että on kiinnostunut ainoastaan kehitysvamma aiheesta eikä mistään muusta?



Kuuluuko Lievään älylliseen kehitysvamma juttuun, että ei osaa sitoutuu yhtään mihinkään työkeskus ryhmässä käymiseen pitkällä aikavälillä eikä osaa hoitaa kaveri suhteita?

Ne joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma ne on sitä mieltä, että minun kohdalla ei ole Lievä älyllinen kehitysvamma oikein laitettu?

Miksi ne joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma ja Adhd eikä ole Autismi diagnoosi juttua laitettu ei kehitysvamma psykiatri työntekijät korjaa Autismi diagnoosi juttua jos on todettu, että Kehitysvamma ja Adhd ei kulje käsi kädessä.

Vaan Autismi ja kehitysvamma kulkee käsi kädessä.

Miksi en saa älyllisen kehitysvamman saaneena samoja palveluita joita saa ne joilla on pelkkä Lievä älyllinen kehitysvamma.

Miksi minulle sanoo koko ajan kehitysvamma työntekijät, että minä kuulun käytöksen perusteella heidän mielestään mielenterveys puolelle.

Ja miksi ne joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma pääse mielenterveys puolelle, jos on vammaissosiaali työntekijä ja asumisen työntekijät ovat todennut mielenterveys puolelle kuulun.


Miksi lääkkeet ei auta älyllisen kehitysvamman saaneena vaan tekee meille entisiä enemmän aggressiivisuus käytöstä lääkkeet.

0

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

        Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
        Maailman menoa
        242
        2081
      2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

        Missä meni pieleen?
        Ikävä
        188
        1627
      3. Kauhavan häiriköijistä

        Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
        Kauhava
        46
        1272
      4. Haluan sinut, kuuletko minua.

        Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
        Ikävä
        50
        982
      5. Hän on tosi

        hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
        Ikävä
        41
        806
      6. Auto ajoi päälle?

        Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
        Kuusankoski
        14
        790
      7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

        Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
        Kauhava
        30
        771
      8. Sama ransetti taas!

        Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
        Hyrynsalmi
        21
        750
      9. Viimeinen lankafest

        Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
        Puolanka
        24
        735
      10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

        Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
        Ikävä
        46
        637
      Aihe