Tiedonpimittelijä-Elisa

4G:n laskutusjaksosta en ollut ottanut ajoissa selvää.

OmaElisassa tuo on huolella piilotettu, pitää kaivella vanhat laskut ja niissä pdf:n liitteessä se löytyy. Ei muualla.

Kun 12 kk:n tarjousjakso vaivihkaa päättyi, on seuraava lasku ilman ennakkovaroitusta "ohjehintainen" eli lähes tuplalla euromäärällä

Laskutuskausi muuten päättyy puolitoista viikkoa laskun eräpäivän jälkeen.
Irtisanotustakin liittymästä laskutetaan kuukauden loppuun asti
7418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Härskiä, vaihda operaattori.

Äänestä

Ennakkovaroituksen hinnannoususta olet saanut tarjouksen alkaessa kirjeessä, jossa vahvistettiin tarjoushinta ja sen voimassoloaika.

BTW: tolkuton tuo "ohjehinta" 27,90 euroa/kk.
Moi Rajaton melkein kympin halvempi ja prepaid tasan yksitoista euroa halvempi.

Äänestä

Tarjoushinnan päättyessä pitää ajoissa mennä irtisanomaan.

Juuri ennen irtisanomisen vahvistamista ilmestyy edullisempi tarjous.
OTA RUUTUKAAPPAUS !
Asiakaspalvelu ei ole tietävinään edullisesta tarjouksesta.
Tai ehkä ihan oikeasti eivät tiedä "hätätarjouksista"
Hätä = uhkaa loppua kuukausittainen laskuttaminen.

Äänestä
  • Kaikista parhain tarjous on tullut silloin kun toisen operaattorin kortti on tulossa postissa kotiin..

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Kaikista parhain tarjous on tullut silloin kun toisen operaattorin kortti on tulossa postissa kotiin..

    Joo, oikea hinta paljastetaan vasta irtisanoessa.
    Hätkähtävät mahdollisen numeronsiirtopyynnön saadessaan.

    Äänestä

Prepaid-liittymä on vastaus kaikille, jotka eivät halua maksaa turhasta.

Äänestä
  • Prepaidilla on vaara saada liikuntaa ...
    Irtisanomisuhkauksella sain prepaidiakin halvemman.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

4G:n laskutusjaksosta en ollut ottanut ajoissa selvää.

OmaElisassa tuo on huolella piilotettu, pitää kaivella vanhat laskut ja niissä pdf:n liitteessä se löytyy. Ei muualla.

Kun 12 kk:n tarjousjakso vaivihkaa päättyi, on seuraava lasku ilman ennakkovaroitusta "ohjehintainen" eli lähes tuplalla euromäärällä

Laskutuskausi muuten päättyy puolitoista viikkoa laskun eräpäivän jälkeen.
Irtisanotustakin liittymästä laskutetaan kuukauden loppuun asti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu