Elisan tätejä paikalla?

Pitääkö paikkansa että jos on kiinteä laajakaista Elisalta niin silloin saa 10 eurolla/kk 4G 50 Mbps "mobiilinetin"? Entä toimiiko yhteys jos SIM-kortin laittaa älypuhelimeen? Puheluihin (muutama vuodessa) minulla pieni peruspuhelin joka vyössä.
71716
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jep pitää paikkaansa.

Tää kopsattu liittymän tilaussivulta

"Elisa Tuplakaista 50M
- Liittymä liikkuvaan internetkäyttöön
- Liittymä sopii kodin netin kaveriksi käytettäväksi esimerkiksi tabletissa.
- Rajoittamaton tiedonsiirto kotimaassa
- Ei puheominaisuutta
- Maksiminopeus 50 Mbit/s
- Arvioitu nopeus 4G-verkossa 5-50 Mbit/s (3G-verkossa 0,4-35 Mbit/s)
- Tekstiviesti 0,091 eur/kpl (Saunalahti-liittymiin 0,06 eur/kpl)
- Multimediaviesti 0,192 eur/kpl
- Tekstiviesti- ja mobiilimaksuestoista hyötyesto (P1) on oletuksena käytössä.
- Tiedonsiirto ulkomailla on oletusarvoisesti estetty. Estoasetuksia on mahdollista muuttaa OmaElisassa.
- Liittymään sisältyy 12 Gt/kk ulkomaandataa EU- ja ETA-maissa ilman lisämaksua.
- Voit irtisanoa liitymäsopimuksen koska tahansa
- Mikäli alkuperäinen kiinteälaajakaista tai 5G-liittymä irtisanotaan, Tuplakaistan kampaja
loppuu ja sopimus jatkuu normaalilla listahinnalla 19,90 €/kk
- Maksiminopeus 50 Mbit/s. Arvioitu nopeus 4G-verkossa 5-50 Mbit/s (3G-verkossa 0,4-
35 Mbit/s. Lähetysnopeus 10 Mbit/s (arvioitu nopeus 4G-verkossa 3-10 Mbit/s, 3G-
verkossa 0,2-2 Mbit/s)."

Äänestä
  • Onpas kallis. Kymmenen euroa?
    Minulle tarjottiin vitosella 4G:n rinnalle kakkosliittymäksi.

    Äänestä

  • Ketjuotsikossa etsityt asiakaspalvelutädit eivät ole tietävinään muusta kuin listahinnasta 27,90e/kk eli melkein kympin enemmän kuin Moi Rajaton

    Juuri nyt käyttämässäni läppärissä on prepaid 16,90e/kk
    Pitkään oli paremmin toimiva pepaid 17,25e/kk

    Äänestä

Ei toimi, jos laitat älypuhelmeen.

Äänestä
  • Tottakai toimii jos on 4G simkortti, kaikilla operaattoreilla.

    Äänestä

  • Miksi ei mielestäsi toimi?

    Äänestä

  • Ei se liittymä tiedä millä laitteella sitä käytetään..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pitääkö paikkansa että jos on kiinteä laajakaista Elisalta niin silloin saa 10 eurolla/kk 4G 50 Mbps "mobiilinetin"? Entä toimiiko yhteys jos SIM-kortin laittaa älypuhelimeen? Puheluihin (muutama vuodessa) minulla pieni peruspuhelin joka vyössä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu