Lyhtypylväät

Anonyymi-ap

Miksi jäi uusien valojen asennus kesken? Urakka aloitettiin markkina viikolla ja nyt kuukausi kaupalla pelkät uudet pylväät seisovat joka ilmansuuntaan sojottaen paikallaan, siihenkö jäävät vai tehdäänkö homma loppuun?

6

1435

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten niin kesken... Eikös ne ole koirankusetusta varten olevia tolppia! Ei täällä mitään katuvaloja tarvita. Niin vähän asukkaitakin on enää... onko jo alle 2000?

      • Anonyymi

        Osuit asian ytimeen !


      • Anonyymi

        Juuri näin! Vanhat valotolpat saatetaan poistaa säästösyistä tai jättää siihen. Uudet pylväät ovat liito-oravia varten. Samanlaisia laitettu jo aiemmin Äänekoskelle ja Hirvaskankaalle. Ei niihin valoja tule. Ei ole sielläkään.


    • Anonyymi

      Yksi uusi pylväs oli jo törmätty poikki ennenkuin kerkesi valaisemaan mitään🤦

      • Anonyymi

        Ei kaiketi törmätty vaan asentajilla onnistui katkaista


      • Anonyymi

        Toivottavasti oraville ei käynyt mitenkään.... Konnevesi oravien ja pylväiden pitäjä!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      144
      3641
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      72
      2206
    3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      64
      1938
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      97
      1911
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1869
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      9
      1714
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1581
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1564
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1370
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1353
    Aihe