Miksi jäi uusien valojen asennus kesken? Urakka aloitettiin markkina viikolla ja nyt kuukausi kaupalla pelkät uudet pylväät seisovat joka ilmansuuntaan sojottaen paikallaan, siihenkö jäävät vai tehdäänkö homma loppuun?
Lyhtypylväät
6
1424
Vastaukset
- Anonyymi
Miten niin kesken... Eikös ne ole koirankusetusta varten olevia tolppia! Ei täällä mitään katuvaloja tarvita. Niin vähän asukkaitakin on enää... onko jo alle 2000?
- Anonyymi
Osuit asian ytimeen !
- Anonyymi
Juuri näin! Vanhat valotolpat saatetaan poistaa säästösyistä tai jättää siihen. Uudet pylväät ovat liito-oravia varten. Samanlaisia laitettu jo aiemmin Äänekoskelle ja Hirvaskankaalle. Ei niihin valoja tule. Ei ole sielläkään.
- Anonyymi
Yksi uusi pylväs oli jo törmätty poikki ennenkuin kerkesi valaisemaan mitään🤦
- Anonyymi
Ei kaiketi törmätty vaan asentajilla onnistui katkaista
- Anonyymi
Toivottavasti oraville ei käynyt mitenkään.... Konnevesi oravien ja pylväiden pitäjä!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17222237Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant739440Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.287421Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3236619Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796291SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805904Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot334920HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.944565Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm974319"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153770