Finnair palkkaa lentäjiä Intiasta

Sori, meni väärälle osastolle ensin.

Ensin lentoemäntiä Kaukoidästä, nyt Finnair alkaa palkkaamaan lentäjiäkin intiasta!

"Finnair is also looking to hire around 50 more flying crew for its Mumbai operations and will hire Indian pilots and cabin crew for the same."
3492
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"Our customers really appreciate our Indian crew and when we restart our Mumbai operations, we will hire around 50 more flying crew in addition to the current 50 Indian flying crew we have," Romu said.

Äänestä

Puhelinpalvelut hoidetaan Espanjasta ja Chat Romaniasta. Eli hyvin sopii intialaiset lentäjät Finnairille.

Äänestä

Itseoppineita lentäjiä kuten romanialaiset rakenneusmiehet PK-seudulla. Halpoja kyllä, mutta ammattitaitoa ei ole. Kun ei vaan osuisi pelikaani turbiiniin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sori, meni väärälle osastolle ensin.

Ensin lentoemäntiä Kaukoidästä, nyt Finnair alkaa palkkaamaan lentäjiäkin intiasta!

"Finnair is also looking to hire around 50 more flying crew for its Mumbai operations and will hire Indian pilots and cabin crew for the same."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu