Urma-lajin edustaja (kissarotuihin kuuluva) kertoo, että hänen mielestään Maailmojen Galaktisella Federaatiolla on liikaa valtaa Maapallon asioihin ja hän näkee kyseisen jaoston korruptoituneena, jossa on liikaa sääntöjä...
Säännöstön mukaan mm. Maapallon kansaan ei voi olla suorassa yhteydessä, koska elämme vapaan tahdon planeetalla ja emme ole vielä ilmaisseet haluamme isommin kollektiivisesti olla yhteyksissä avaruuselämään (koska niin moni vielä ei edes usko avaruuselämään ja osa uskovista etsii vielä todisteita...).
Enemmän Urma-lajin edustajan näkökulmasta artikkelissa.
https://www.suomengalaktinenliitto.net/post/avaruuslaji-urma-maapallosta-ja-gfsta
Avaruuslaji Urman näkökulma Maapallosta ja Maailmojen Galaktisesta Federaatiosta
11
403
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä aihe herättää varmasti keskustelua laidasta laitaan. Osa ihmisistä ei ole valmis vielä siihen tietoon, että avaruuden ulkopuolella on elämää ja, että he ovat yhteydessä meihin ja osa taas näkee kehittyneen kissalajin edustajan scifinä. Ottakaa tieto miten otatte, tutkikaa aihetta ja muodostakaa oma mielipiteenne.
Annan artikkelissa suomeksi tiedon sellaisenaan kuin se on esitetty Swaruun kanavan kahdessa videossa.- Anonyymi
Kissahumanoidit ovat ihan totisinta totta ja variaatioitakin on lukuisia. Jotkut muistuttavat leijonaa. Ja Arcturuksella on kuulemma hevosta muistuttavia humanoideja. Lajeja ja alalajeja on runsaasti humanoidien ja muiden et -olentojen joukossa.
- Anonyymi
Naapurin pellolla on lehmää muistuttavia humanoideja.
- Anonyymi
Ne eivät ole humanoideja, koska ne eivät muistuta ihmistä. Sana humanoidi tarkoittaa ihmisenkaltaista, eli puhutaan yleensä kahdella jalalla kävelevästä ja kaksikätisestä tyypistä. Hauska läppä kommenttisi silti. :)
- Anonyymi
Fingerporin Allan Kurmakin on siis päätynyt uforotuihin!
- Anonyymi
Meinaaks noi Urmakset rätkiä ufoihin dieselveroja?
- Anonyymi
Miksi ufot eivät käytä dieselmoottoreita? Koska niiden polttoaineen hinta on taivaissa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi ufot eivät käytä dieselmoottoreita? Koska niiden polttoaineen hinta on taivaissa!
Jos ufojen käyttämä teknologia saadaan käyttöön voi olla että koko bensa/ öljy teollisuus romahtaa.
.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi ufot eivät käytä dieselmoottoreita? Koska niiden polttoaineen hinta on taivaissa!
Mutta käyttösäde on ylivoimainen intergalaktisten matkojen taittamiseen! Ei ihan heti tarvii tankkailla.
- Anonyymi
Tuo kala-aktiivinen pöljäke vois poistua ihan muille sivustoille täältä häiritsemästä asiallisia ufokeskusteluita.
Ei meidänkään tartte ihan kaikenlaista sontaa sietää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1963631Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572267Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3782229- 432102
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321501Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4971246- 541213
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211073- 621043