No hei, meille tuli eilen 14vk ikäinen kissanpentu, noin vuorokauden nyt ollut meillä. Ja itkee (naukuu) paljon, välillä on toki hiljaa kun on jotain tekemistä, mutta jos ei ole tekemistä, eli vaikka hetkellä ei leikitä, niin sitten naukuu. Ensimmäinen yö taisi mennä vain naukumiseen. Ruokaa on tarjolla ja syö, käy vessassa tms kaikki muu on ihan normaalia. Että onko tää nyt vielä aluks tällästä sisarusten ja emon ikävöintiä?
Kissanpentu itkee paljon?
6
466
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä se siitä kunhan kotiutuu. Varmaan on kaikki ihan hyvin kissanpojalla.
Onnea uuden perheenjäsenen johdosta. Hyvää yhteiseloa teille.- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18009366p
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Eron tuskaa. Leikitä. Ole sen kanssa, pidä hyvänä. Menee ohi. Jos stressaa pidempään, hanki toinen kissa!
- Anonyymi
Ottakaa aina kaksi joko sisarukset tai kaverit toki itkee perhettään ! Emoaan ikävä etsii tietysti imettäjää ehkä lämmin maito ja kastaa siihen lakanan kulmaa saa imeä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ottakaa aina kaksi joko sisarukset tai kaverit toki itkee perhettään ! Emoaan ikävä etsii tietysti imettäjää ehkä lämmin maito ja kastaa siihen lakanan kulmaa saa imeä.
Koiranpentu myös kaipaa emoaan sisaruksista niin kissakin kaipaa ja muuten pitää antaa imeä maitoa rauhassa emonsa kanssa.
- Anonyymi
Normaalia ikävöintiä. Tässä vaiheessa on erittäin tärkeää olla kissan seurassa ja rapsutella paljon että se leimautuu sinuun ja unohtaa muut pennut ja emon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2722400Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä2991289- 1081201
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831201Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581145Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi811096- 44962
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67897Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22860- 33767