Meneekö metsäherrantien rivarit purkuun vai myykö kunta ne kun näyttäät tyhjiltä?
Tyhjät rivarit
22
1909
Vastaukset
- Anonyymi
Niihin majoitetaan kuulema ukrainasta tulevia naisia
- Anonyymi
Hyryllä olisi erinomainen tilaisuus ottaa muutamia kymmeniä maahanmuuttajaperheitä kuntaan asumaan.
Se kyllä toisi kuntaan kaivattua elämää ja touhua!- Anonyymi
Juu kyllä varmaan mutta se maahanmuuttajien viihtyvyys tälläisessä tuppukylässä asentaa ympäristölleen (meille) sellaisen haasteen joista emme selviä kunnialla vaikka tarkoitusperämme olisi aivan ok.
- Anonyymi
Tänne ei kaivata elätettäviä .
- Anonyymi
Mikäs täällä viihtyessä ja täällä viihtyykin parhaiten sellaiset ihmiset jotka ei joutavan perässä juokse vaan arvostavat ja ovat tyytyväisiä siihen mitä täällä on.
Mulle riittää ainakin.- Anonyymi
Täällä on sellasten miesten hyvä olla jotka eivät juokse työn tai naisten perässä.
- Anonyymi
Joo kun molempiin pääsee autollakin.
- Anonyymi
Jos sossu maksaa polttoaineen, ei muuten.
- Anonyymi
Mistä moinen nimi tuolle tienpätkälle? Tietäjiä?
- Anonyymi
Siihen kuuluu tulevan huumenuoria ja vähän vanhempiakin näin kuulin.
- Anonyymi
Huumeiden käyttöhuoneita niihin tulee. T. Savunahka
- Anonyymi
Ukrainalaiset juoksee mieluummin panssari vaunun alle ku muuttaa hyrylle
- Anonyymi
Kunnan talous on nyt hyvässä nosteessa, hyvä aika purkaa pois tappiollisia rakenteita. Asukasmäärä Hyryllä pienenee koko ajan. Syntyvyys vähäistä, kuolleisuus suurta. Muuttaville vetovoimatekijöitä ei oikein löydy. Hakatalotkin joutaisi purkaa, kallista hommaa se on mutta pitkässä juoksussa kannattavaa. Nyt olisi oikea hetki.
- Anonyymi
Onko se luonnon laki se asukasmäärän jatkuva pienentyminen vai johtuuko se siitä, ettei ole osattu hankkia tänne kunnollisia leipäpuita tai vihreitä oksia, joihin voisi aktiivi lisääntyvä nuori väestö nojautua? Kuka on se viimeinen joka nappaa kunnalta kertyneet ylijäämät?
- Anonyymi
Vetovoima on tainnut puuttua jo pidemmän aikaa mutta onkohan syy niissä asukkaissa itsessään.
- Anonyymi
Rumaa seutua. Vesakkoa ja hakattuja metsiä. Ränsistyneitä rakennuksia. Ankeata. Niinku koko Kainuu ja pohjoisSuomi. Etelämpänä paljon nätimpää. Vehmasta ja kaunista. Oikeaa maaseutua. Kainuu on ruma nälkämaa. Siinä yksi syy.
- Anonyymi
Rivitaloja ne on.
- Anonyymi
Hyry hiljenee viimeinen sammuttaa valot
- Anonyymi
Niin siinä vääjäämättä käy, mikähän yritys sulkee ovensa seuraavaksi....
- Anonyymi
Mante
- Anonyymi
Lauantaipano tais koskettaa naista. Kovin arasti käveli. Tais osua pari numeroa
iso muna kohdalle. - Anonyymi
Tyhjät rivarit kolisevat eniten
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3073015Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612343Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3492033- 1191806
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261729Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 661359
- 661337
- 681263
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781233