Raskaana (ko) ?

Anonyymi-ap

Hei!

Olin mieheni kanssa yhdynnässä kolme päivää ennen ja ovulaatiota edeltävänä päivänä. Kiertoni on suht säännöllinen 28-32. Kuukautisteni pitäisi alkaa viikon päästä mutta voi tätä malttamattomuutta!!

Mitä mieltä olette näistä oireista:
-Nipistely alavatsalla molemmin puolin, melkein häpyrajalla
-Ummetus
-Jotkin ruuat ällöttää, tänään meinasi raa'asta lihan näkemisestä tulla oksennus
-Hengästyminen
-Valkovuoto runsaantunut

Tällä hetkellä on kp 21/28-32. Malttamattomana menin tekemään jo raskaustestin ja samalla ovulaatiotestin, raskaustesti oli selvä nega ja ovulaatioon haalea toinen viiva.

Olen niin kärsimätön, joten antakaa jonkinlaista vertaistukea!

2

326

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hei! Elät jännää viikkoa ja toivotan onnea!

      No olihan tuossa listassasi kyllä selviä raskausoireita, joista silmiinpistävin tuo runsastunut valkovuoto.
      Kuukautiskiertosi kun pitäisi nyt juuri viikko ennen menkkojen alkua olla juuri siinä kaikkein kuivimmassa vaiheessa. Sinulla sen sijaan valkovuoto on nyt runsastumaan päin, joka saattaa olla yksi selkeä merkki siitä, että teillä ois tärpännyt.
      Alavatsan nippailu tuntuu myös lupaavalle vauvaoireelle, samoin tuo kuvotus.

      Nuo on kyllä kaikki vauvaoireiksi hyvin sopivia ja samoja oli mullakin myös jo ihan heti alussa, siis ennen kuin olin edes plussannut testiä.
      Miten on, oletko kärsinyt muulloin ummetuksesta kuukautisia ennen, vai onko sekin nyt ihan uutta ja tähän tilanteeseen liittyvää?

      Toivotaan plussaa ja pidetään peukkua sille.
      Testailla tuskin ei toisiaan ihan vielä kannata, mutta ehkä jo viikonloppuna - ainakin jollain herkimmillä testeillä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2079
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1520
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1299
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      236
      1180
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1160
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1086
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1031
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      243
      972
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      916
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe