En saa palveluira kehitysvamma puolella

Anonyymi-ap

Miksi ne Lievän älyllisen kehitysvamman saaneena ei saa samoja palveluita joilla on osaaminen ja ymmärrys yli Lievän älyllisen kehitysvamman eli jotka ovat jääneet Heikkolahjaisuus tasolle niille sanotaan koko ajan, mutta ei heikkolahjaisuus ole koskaan selkeä Lievä älyllinen kehitysvamma.


Ja ne joilla heikkolahjaisuus taso ne ei osaa toimia ryhmässä ohjatusti kuten muut Lievästi älyllisenä kehitysvamman saaneena osaa ja meidän heikkolahjaisuus älyllisen kehitysvamman saaneiden asiakkaiden kohdalla ei myönnä työkeskus ryhmään käyntejä jos ei osaa sitoutuu ryhmässä käymiseen pitkällä.

Meidän kohdalla joilla on heikkolahjaisuus todettu olevan lähellä älyllistä kehitysvamma juttua en ymmärrä miksi meille laitetaan Lievä älyllinen kehitysvamma jos me ei saada samoja palveluita mitä ne joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma selkeä ne saa avustajat ja taksi kortit.

Mielestä jos Lievän älyllisen kehitysvamman oireet ei täyty niillä joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma laitettu kun Heikkolahjaisuus tasolle olevan kokonainen kielellinen älykkyys 75äö joka on yli Lievän älyllisen kehitysvamman äö tason.

Mielestä meidän kohdalla pitäisi olla Epämääräinen kehitysvamma diagnoosi, että saa myös avustajan, taksikortin.

Minun äitini on tapellut avustajaa kun en osaa sitoutuu ryhmässä käymiseen pitkällä aikavälillä..

Ja asumisen työntekijät myös ja kehitysvamma psykiatri puolelta sanoo heikkolahjaisuus on tehnyt, että olen jäänyt Lievän älyllisen kehitysvamman yli ja osaaminen ja ymmärrys on yli Lievän älyllisen kehitysvamman josta syystä kehitysvamma puolella en saa kuin kaksi kertaa viikossa asumisen työntekijän nähdä.

Ja työkyvyttömyys eläke rahaa ja asumistuen mitään muuta tukea minun kohdalla ei ole koskaan myönnetty.

Äidille on sanottu tyttö on jäänyt älyllisen kehitysvamman yli testeissä

Ja moni niiden lasten vanhemmilla tulee, että ne alkaa juoda alkoholia, kun kehitysvamma puolella ei myönnä samoja palveluita mitä ne saa joilla kakki testit on mennyt älyllisen kehitysvamman tasolle.

On todettu ne joilla on Adhd ja Autismi nämä kaksi diagnoosi juttua voi tehdä, että testit menee yli Lievän älyllisen kehitysvamman

0

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

        Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
        Maailman menoa
        82
        7066
      2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

        Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
        Maailman menoa
        26
        7033
      3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

        Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
        Maailman menoa
        106
        6143
      4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

        Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
        Maailman menoa
        45
        5384
      5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

        Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
        Maailman menoa
        84
        5218
      6. Demarikultin uhri kertoo

        Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
        Maailman menoa
        60
        5163
      7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

        Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
        Maailman menoa
        40
        5088
      8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

        Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
        Maailman menoa
        27
        4575
      9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

        "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
        Maailman menoa
        16
        3417
      10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

        vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
        Maailman menoa
        300
        3360
      Aihe