ikh hinnat nousseet paljon, mitä firmalle tapahtuu.

Anonyymi-ap

Uusi omistaja tainnut nostaa eri tuoteryhmissä hintoja paljon. Ei ole enää kannattava paikka hankkia eri tarvikkeita suomessa. Ikh tuotteita jobbaavalta kaupalta nähnyt myös hintoja. Ikh on muuten pelkkä ostaja ja myyjä eli ei ole valmistusta. Aika monta välikättä nostamassa vielä hintaa.

On koneella tallessa todella paljon kuvakaappauksia eri hinnoista.

Moni firma ja muuten myynnin jälkeen lähtenyt alamäkeen omistajien vaihduttua kun uudelle omistajalle tulee hätä ja halu nostaa hintoja että katteet nousee. Tällä ajettu alas todella monta firmaa suomessa ja euroopassa. Esim jälleenmyynnin puolella.

4

795

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se on niin, että kaupankäyntiä voi harrastaa jos kukkaro on kunnossa. Mutta sitten kun sijoitetulle pääomalle aletaan laskea tuottotavotteita, niin noinhan siinä käy.
      IKH:n ongelma on myös se, että siellä on liian suppea valikoima kaikkea muuta. Remppaukot käy mieluummin rautakaupan yritysmyynnissä, kun sieltä saa kaiken kerralla. Suuri osa remppaukoistakin osaa laskea, eikä juokse hankintapaikasta toiseen tarjoushaukkoina, vaan tavarat mukaan sieltä mistä saa kaiken ja tienaamaan 60€-80€/tunti veloitusta. Saa muuten olla helvetisti halvempi kone jos meinaa tienata porakoneostoksilla,

    • Anonyymi

      Vaikea sitä on nollakatteella pärjätä. Pitää maksaa palkat, ja kaikki muut. Kallis ikh oli ennen ulkomaille myyntiäkin että eipä siellä turhaan ole tullut käytyä. Kama on vähän erilaista kuin muualla. Enemmän maajussien tavaratalo.

    • Anonyymi

      Olen huomannut että Puuilokin on nostanut paljon hintojaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      294
      2345
    2. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      24
      1408
    3. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      274
      1408
    4. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      144
      887
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      856
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      250
      781
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      739
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      56
      570
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      511
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      488
    Aihe