Päivä tukholmassa risteily

Anonyymi-ap

Tuoreen kokemuksen perusteella sanon että jos haluaa tutustua Tukholmaan mahdollisimman kalliisti, epämukavasti ja hankalasti, niin kannattaa valita siljan päivä Tukholmassa risteily.
Risteily kalliimpi kuin muilla yhtiöillä, laiva kulahtanut, hytti likaiselle haiseva, peti epämukava, buffet illallinen kallis ja valikoimaltaan suppea, myös aamiainen suppeampi kuin kilpailevilla yhtiöillä. Taxfree kallis, jotkut tuotteet kalliimpia kuin maissa. Tukholmassa terminaaliputkessa pitkä kävely mennen tullen. Terminaalista pitkä ja hankala matka Tukholman keskustaan, kallis shutlebus kuljetus. Kaikkiaan lupaa enemmän kuin antaa, ei enää maineensa veroinen.

7

1771

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      buffet illallinen on ollut aina 'kallis', sen takia olemme aina käyttäneet Ala carte ravintoloita ja erikois aamiaista. Systembolaget'ista voit ostaa tuliaisia niin paljon kuin haluat.

      • Anonyymi

        "Systembolaget'ista voit ostaa tuliaisia niin paljon kuin haluat."

        Systembolagetista ei taida saada muita tuliaisia kuin alkoholipitoisia tai joitakin alkoholittomia juomia.


    • Anonyymi

      Silja tallink oli kamala kokemus, laiva oli aneeminen, palvelut surkeita.
      Jättivät Tukholmassa johonkin helvetin kauas kaupungista, luultiin että mennään samaan paikkaan kuin Viking, sinne Slussenin lähelle.
      Siellä ihmetektiin että mihin nyt mennään.
      Busseista ei mitään käsitystä.
      Ei infoa.
      Se oli viimeinen Tallink silja matkani, en mene enää.

      • Anonyymi

        Kannattaa jatkossa katsoa mihin laiva saapuu eikä vain olettaa jotain. Värtahamnen on kieltämättä epämukavampi paikka saapua Tukholmaan kuin Stadsgården, mutta julkisen liikenteen yhteydet ovat sentään ihan ok.

        Muuten en ymmärrä näitä valituksia. Helsinki-Tukholma-reitistä lienee kyse, koska Tallink-Siljalla ei näytä olevan Päivä Tukholmassa-risteilyä Turusta? Helsingin-reitillä Siljat ovat matkustajan silmin vähintään yhtä hyvässä kunnossa kuin Vikingin laiva. Tai en tiedä ovatko perhekoon hytit oleellisesti huonommassa kunnossa kuin kahden hengen, mutta jos ovat niin kummallista jos tässä olisi yhtiökohtaisia eroja. Palveluissa ei ole mitään oleellisia eroja Viking ja Siljan välillä.


    • Anonyymi

      Miksi pitää luulla että laiva menee johonkin paikkaan?
      Terminaalin vierestä lähtee normaali Tukholman kaupunkibussi keskustaan.

      • Anonyymi

        En ole vähään aikaan matkustanut julkisilla, mutta aikaisemmin kävelin aina metroasemalle (Gärdet, tunnelbana) ja matkustin sillä keskustaan.


    • Anonyymi

      Oli hienot juhlat Ruotsissa varmaankin!Mutta kun ilta saapuu Tukholmaan,niin paha saa vallan idiooottien pääkoppelossa he alkavat riehua ja särkemään paikkoja,täyttä ymmärrystä vailla olevia häiriköitä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      96
      8549
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      45
      4210
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1936
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      37
      1478
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1450
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      34
      1189
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1160
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      877
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      852
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      827
    Aihe