Saunatakko tanssit ja muut saunajutut Sunnuntaisin Radio Suomella.
Yrittäkääpä kilpailla siellä Bauerissa Ylen massiivista 600milj koneistoa vaatan 🤣
Yrittäkääpä kilpailla siellä Bauerissa Ylen massiivista 600milj koneistoa vaatan 🤣
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Pooki alunperin oli kopioinut tuon idean toisesta paikallisradiosta.
Sunnuntai on huono päivä saunarallille. Kyllä se on lauantai parempi 🍻 Pooki vie voiton tässä taistossa 🍻
Pookin kuuntelu ei ole lisääntynyt yhtään vaikka kuuluvuusalue on lisääntynyt miljoonatolkulla. Joku pielessä?
Luulo ei ole tiedon väärti.
Tilastot kertoo totuuden. Kyse ei ole mistään tunneasiastasi. Näin se on.
Radiota kuunnellaan. Kuka sen sijaan seuraa ja runkkaa joillekin tilastoille. Ei ne ketään kiinnosta
Tuntuu kiinnostavan yksityisten pienempien radioiden kohdalla. Isommilla vain kuuntelu laskee jatkuvasti. Tulee seinä vastaan ennen pitkään.
emme pelkää kallivaltioo, pooki pesee saunarallillaan (valtion) ylen, myös santtu on tinaa 🍻. tänää meil o saunaralli 👍👌
Radio Suomi kerää pikkasen isommat kuulijamääeät kuin siihen verrattuna snadi Pooki. 😆
Tänään juodaan viinaa. Äijjien ilta kännimeiningit ja kunnon hökälöinnit tosijaan
Pysytäänpä ihan radiokanavien tai muuhun radiotoimintaan ja laitteisiin liittyvässä keskustelussa. Viinoille on omat keskustelupalstansa.
Viina, saunaralli ja radio. Pyhä kolminaisuus.
Miten niin aloittaa? Sehän alkoi jo viime talvena
Haapakankaan saunomiset jää kyllä Pooki saunatakkitanssien jälkeen kakkoseksi. Ei siinä mitään, Haapakankaan sunnuntailöylyt on hyvä ohjelma ja Haapakangas hyvä juontaja. Saunatakkitansseissa on vain musiikkia. Sitä soitetaan kuin oikeissa tansseissa. Aloitetaan kahdella valssilla ja lopetetaan rauhallisempiin tahteihin. Soitetaan aina kaksi kappaletta peräkkäin samaa tyylilajia. Aivan kuten oikeissa tansseissa on tapana tehdä.
Erona vai on YLEn ohjelmaa kuuntelee monet, toinen on jonki pienenpiirin pyörinää. Ikin vit kuullukkaan saunatakkitansseista, paitsi näillä palstoilla.