Nyt tervemenoa rusakkaan, taitaa kohta jäädä autot rus tulliin
Pasi, Niilo, Heikki, Mirva
Anonyymi-ap
341962
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Onko heidän omat asiansa noin kova pala? Taidat olla vähän reppana?
Nyt pitää joko sopeutua länteen ja ihmisoikeuksiin tai mennä Korean pohjoiseen tai Iraniin.
Jätätte ne varastetut toppatakit farkut tänne
Onneksi Mirva tuo näitä sveton konnia Suomeen
Aarno on kiukkunen kun sai lähöt rajanylitys ryhmistä
Nyt jos koskaan rajanylitys alkaa olemaan jänskää...... 😁
Joku vastaveto venäjältä tulee varmasti. Pitää vaan hetki odotella mitä ne keksii. Itse taidan siirtyä kannattamaan Teboilia.
Takuulla ja varmasti tulee 😀
Sitä odotellessa..
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/01dcdc58-e351-40e0-bfce-fd9097eec76b
Hehheee 🤣
No ei siihen kauan menny 😄
👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻
Pika-Pasihan sanoi että myy Suomessa kaiken ja muuttaa venäjälle. Pasille tulee äiskää ikävä jos joutuu olemaa kaksi päivää erossa äiskästä.
Taas on tankki täynnä. Joutuisaa on käynnit tätä nykyä. Elämä höllii. Ai miksi? Koska hinnalla on väliä. Pasi
No, et ole vielä muuttanut paratiisiin.
Miks pitäisi muuttaa? Kyllä taas kateellista närästää.
Siehä sanoit muuttavas ku venäjällä on kaikki paremmin.
Pasi on vapaata riistaa,avokas heitti ulos.Jevkeni on iloinen ja viihdyttää Pasi.
Viisumi ropottaa edelleen. Miksi en kävisi? Tulisiko sinulle parempi mieli? Voi voi. Minua ei kiinnosta mitä mieltä olet, eikä sinun elämä muutenkaan. Lähden muuten taas käymään sillä aikaahan siinä ei mene.
Hyvä pasi. Bensakuningas ei kumartele!
Karavaani (vani) kulkee ja koirat räksyttää
Mikähän on nykyään vanin kohtalo?
Miul on pohjoiskorean diplomaatti pasport, mie sain sen kimiltä!😂😂
Hienoja päätöksiä. Kohta saadaan kaatoluvatkin..
Ryzzillä polttoainepula eli kohta loppuu bensan hamstraaminen 🤣
Ei lopu. Kävin taas! Halpaa ainetta löytyy ja sekös joitain harmittaa. Viisumi ropottaa ja ilma on hyvä. Miksi en kävisi? Kalliit nousseet hinnat eivät päde rajantakana. Ruoka on halpaa ja polttoaine. Hinta ratkaisee, eikä nopea rajanylitys ole pahitteeksi sekään:) muullahan ei ole mitään merkitystä. Pasi
Pasi tuo suomen agentti jatkaa seikkailujaan venäjällä 👌teet hyvää työtä 👍
Kyllä! Pasia täytyy arvostaa hänen tekemästään työstä! Nillittäjät itkee, mutta Pasi ei siitä välitä. Oikein!
Ruoka etenkin silli on halpaa ja maukasta.
Pasilla kolme suurta asiaa:Mari,Mersu ja Sveto.Armejakin jäi puolitiehen.Apu koulukin epäonnistu.On mies muuten rotevakin.Hartioita ei ole,saa kaupasta halvat vaatteet ym.
Nillittäjä aarnolla ei oo muuta ku kateus.
No nyt selvisi suuri viisaus mitä esittää tuolla eri ryhmissä, oikein tohtoris ainesta 🤡😂😂🤣🤣
Voi,totuus on aivan toinen pienet reissut.venäjälle ei tuo,putinin kassaa mitää.
Käyköön venäjällä kuka,haluu nyt ja tulevaisuudessa.mikä minuu ihmetyttää,on venäläisten kiinteistöt.ja niiden vuokraus,ja niistä tuleva raha.minne se menee,millä tavalla se kulkeutuu venäjälle.oma kokemus on se,on pulvaaneja kiinteistön huolto henkilöitä,kotoisin belaruksesta.ja nyt on poistunut,suomalaiset niiltä. Eli nyt on,otettu rahan kuljettajat,käyttöö
Imatralla on yksi kiinteistä,jossa tulot kuukaudessa,22000€. Ja mitä lähtee venäjälle.Tarkkaa selvitystä ei saa.olen yrittänyt tutkii..
Laita M.O.T asialle jos asia kiinnostaa.