Ostin Scart >>> Hdmi -muuntimen että voisi katsoa vanhoja videoita nyky-TV:ssa. TV kuitenkin ilmoittaa ”No signal” ja tulee sininen ruutu. Ääni toimii. Osaisiko joku neuvoa missä vika? Tässä laite:
https://infshop.fi/hdmi/9815-scart-hdmi-muunnin-7314280040261.html
Scart muutos Hdmi
10
807
Vastaukset
- Anonyymi
Sinun TV:si ei todennäköisesti tue videoidesi formaattia.
Sama minulla vaikka muistitikulta syötettynä. Tukee vain yhtä tiedotomuotoa, joten joudun nuokkaamaan video-ohjelmalla.- Anonyymi
VHS on analoginen videoformaatti. Tuo Scart->HDMI on se suurin asiaan vaikuttava tekijä että tunnistaako tv sen oikein,.
- Anonyymi
Kuukleta lontooksi "scart hdmi converter doesn't work" jos löytyisi jotain. Löysin alla olevan videon mutta auttaako asiaan. Laite näyttää täsmälleen samalta.
https://youtu.be/DtzCLfrOr-E - Anonyymi
Tarkoittaisiko tämä, että koska video on analoginen mutta TV on digi, niin ei näy siksi?
Mutta ennen (kuin vanha adapteri meni rikki) niin SamsungTV:n oma EXT(RGB)-adapteri toimi.
Olisi pitänyt erittää etsiä sellainen netistä, mutta se on vaikeampi löytää kuin Hdmi-adapteri…..- Anonyymi
Tuo palikkahan juuri muuntaa VHS:n analogisignaalin digitaaliseksi.
- Anonyymi
Tuossa yputubessa kaikki toimii OK, niin ei siitä tähän hyötyä saa. Muuten kyllä sama kattaus
- Anonyymi
Voisikohan adapteri olla rikki
- Anonyymi
Itsellä oli noita mutta ne lakkasi ajan kuluessa toimimasta.
Sitten hommasin näitä kalliimpia ja ne tuntuu kestävän paremmin.
https://infshop.fi/hdmi/121601-hdmi-hdmiav-muunnin-musta-7314280296293.html- Anonyymi
Halvoilla ei yleensä teekään mitään varsinkaan tässä jossa analoginen signaali muutetaan digitaaliseksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2259867Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen514613Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1304104Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1163998- 2103773
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik453107Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL172281Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1581657Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its991600Nuoret pois politiikasta!
Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!61583