Me kuntalaiset vaadimme avoimuutta kuntapolitiikkaan. Se, joka pitää luurankoja kaapissa, siihen ei voi luottaa.
Avoimuutta kuntapolitiikkaan
11
647
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä luurankoja kaapeissa edelleen on !!??
- Anonyymi
Kummalan kunnan potku-lauta. Vai veiköhän mukanaan läksiäis-lahjana itselleen kuvitellen sen ansainneensa. Ei kukaan valvo mitään tai ketään eikä koirat perään hauku mitä kaikkia lahjuksia tuo talo sisältää. Leikkuu-lautoja, polttopuita, hirsiä, tontteja, museoita, useita kouluja, opettajan virkoja, opiskelua työajalla, laitureita, hoitopaikkoja, ilmaisia tontteja, alihintaan valtuutetuille vuokrattuja kunnan tiloja … you name it !
- Anonyymi
Jos aloittaja tarkoitti yksityiselämän luurankoja. Ihminen joka valehtelee yksityiselämästään voi tehdä muutakin vilunkia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos aloittaja tarkoitti yksityiselämän luurankoja. Ihminen joka valehtelee yksityiselämästään voi tehdä muutakin vilunkia.
Valitut valtuutetut voine valehdella, valinneilleenko vain, vai voiko vielä vedättää väkeäkin valtuustossa. Voi voi VV.
- Anonyymi
Avoimuus ei kuulu Kuhmoisten kuntapolitiikkaan. Alamaisia hallitaan nimenomaan pimittämällä tietoa.
- Anonyymi
Kauan kesti muun muassa viranhaltijapäätösten julkaiseminen kunnan verkkosivuilla. Päätöksiä salailtiin kuntalain vastaisesti vuosikaudet, kunnes oikeuskansleri huomautti.
- Anonyymi
Koska kunnanvaltuuston kokoukset videoidaan, pitää ennen kokousta järjestää valtuustoseminaari, jotta valtuutetut eivät kyselisi tyhmiä videolla?
- Anonyymi
Alamaisia hallitaan nimenomaan pimittämällä tietoa. -
ja nitistämällä totuudentorvet. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Alamaisia hallitaan nimenomaan pimittämällä tietoa. -
ja nitistämällä totuudentorvet.Perästä kuuluu sanoi torvensoittaja. Totuuden torvi, kun kerran vielä törähtää, se monet vääristä - ja peitetyistä tiedoista herättää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perästä kuuluu sanoi torvensoittaja. Totuuden torvi, kun kerran vielä törähtää, se monet vääristä - ja peitetyistä tiedoista herättää.
Avoin Kuhmoinen on, ei tikku sormessa tai malka silmässä, vaan ihan seiväs kokomustalaisten ahterissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Avoin Kuhmoinen on, ei tikku sormessa tai malka silmässä, vaan ihan seiväs kokomustalaisten ahterissa.
Onko puolueessa itse aiheutettu seivästys ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1011631- 2101507
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos591000Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31979Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K54797Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49765Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.36715The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut5712En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k41707Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉54702