Ei ole mitään muuta kuin muokattuja videoita ja kuvia sekä "asiantuntijoiden" vakuutteluja tyyliin:"joo, minä tiedän että on ufoja ja avaruusolioita, mutta en ikävä kyllä voi todistaa mitään".
Miten jaksetaan tutkia "alaa", josta ei ole koskaan nähty ainoaakaan todistetta, siis ufoa?
7
309
Vastaukset
- Anonyymi
Se vastaansanomaton todiste olisi niin radikaali juttu maailmassa.
Kovin juttu ikinä. - Anonyymi
Tälläisten kysymysten esittäminen vaatii suurta tietämättömyyttä ja vähäistä älyä.
Aloittajan toistuva typeryyksien jankuttaminen on käsittämätöntä. - Anonyymi
Totuushan on seuraava: miehet mustissa on facta. mars-planeetalla on käyty jo. Kuun takana on örkkien/erään valtion yhteinen tukikohta. se mitä kuusta on löydetty, salataan. sama koskee Mars-planeettaa koska se järkyttäisi tavista.
voi asian ilmaista näinkin: kun joku tulee sulle jutteleen, tarkista ettei sillä ole liskon silmät?. Oikeasti ne on täälä jo..- Anonyymi
Kai siihenkin on syy että minä käytän tummia silmiklaseja.
- Anonyymi
Kova usko. Sama kuin usko esim. jeesukseen ja jumalaan. Siinä järki jää toiseksi.
- Anonyymi
Uskon pitää yhdistää järkeen, järjen uskoon - tuloksena syntyy omakohtaisia totuuden oivalluksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1963611Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572257Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762220- 432092
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321501Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4781223- 541213
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211073- 621043