Mitä virheitä ja jukisen vallan turvaamien perusoikeuksien vastaisuuksia löydätte ?
Sitten nettikiusaajille ja älämölön suoltajille, mitä ilmeisimmin ketju ei ole teidän avauksillenne tarkoitettu.
https://www.google.com/url?q=https://www.kela.fi/etti/Toimeentulotuki.pdf&sa=U&ved=2ahUKEwiys_Cl77WBAxU7KRAIHfkmCckQFnoECAoQAg&usg=AOvVaw0L7KwxmJd4g8GLSk9W2CB-
Virheet virheet.
16
308
Vastaukset
- Anonyymi
Köyhää on elämä muutenkin kuin rahallistekin jotka perutuksiin käyttävät aikansa..
t naapurin masaTotta turiset. Monellkaan ei riitä puhtia virkanilkkien perseilyn vastaiisin toimiin kun noiden perseilijöiden aiheuttamien ongelmien vuoksi kaikki energia menee päivittäisen leivän ja oluen hankkimiseen. Juuri tuohon vastustamisen nurjetamisella pyritään.
- Anonyymi
167-176 kirjoitti:
Totta turiset. Monellkaan ei riitä puhtia virkanilkkien perseilyn vastaiisin toimiin kun noiden perseilijöiden aiheuttamien ongelmien vuoksi kaikki energia menee päivittäisen leivän ja oluen hankkimiseen. Juuri tuohon vastustamisen nurjetamisella pyritään.
Leivän loppuminen ei niin paljon haittaa. Nousee bisse paremmin huiviin tyhjään vatsaan mutta hivenaineet on pakko saada oluesta joka päivä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Leivän loppuminen ei niin paljon haittaa. Nousee bisse paremmin huiviin tyhjään vatsaan mutta hivenaineet on pakko saada oluesta joka päivä.
Hyvä että lukemanne ymmärtämistaso on huippuluokkaa, sillähän sitä pärjää julkisen vallan virassa.
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18018670S
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Papa petast inte, hönö?
- Anonyymi
Apostolien teot 4:12,13. Vain elämää.
- Anonyymi
Kumpikin on kieliopillisesti väärässä mutta yhden Peen kertoja muutaman piirun verran enemmän. Kumpaakaan ei käytetä kirjakielessä. Slangi nyt voi olla mitä siansaksaa tahansa.
- Anonyymi
Et sitten esittänyt mitään, miksi ette?
Olisinko voinu sanoa, "esitänyt" ? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Et sitten esittänyt mitään, miksi ette?
Olisinko voinu sanoa, "esitänyt" ?Midsä siinä ja mulloin juodaq olutta?
- Anonyymi
Ei jukkiksella mitään valtaa ole, kuoppaan koko mäki. Tai osa.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4873343Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1532375- 1352202
Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel371685Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71665Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2131436Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1811434Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien171297- 91202
- 571136