Epätietoinen

Kuka tai mikä ammattiryhmä saa terveydenhuollossa tehdä hoidontarpeen arvioinnin? Hoitaja, sihteeri vai kuka?
13427
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Sairaanhoitaja👍

Äänestä
  • Totta. Sairaanhoitaja kuuntelee potilasehdokasta ja tekee päätöksen tarvitseeko hoitoa ja tuleeko ehdokkaasta potilas, vai ohjataanko ehdokas ulos.

    Äänestä

  • 😋😍😋😍😋😍😋😍😋

    ❤️ ­­­N­y­m­­­f­­­o­­m­­­a­­­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18019431v

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Laitossiivooja voi tehdä arvioinnin .

Äänestä

Kaverinsiskonserkunkaima saa (hihi! Saa lol) tehdä hoidontarpeenarvioinnin ("hoidon" ja "tarve" kikatusta minkähänlaista hoitoa on tarve saada ) se saa nyös hoitaa, höhö "hoitaa".

Äänestä
  • On karmea konemus hoidon arvioitsijasta.

    Koko lähipiiri tajusi mistä on kysymys, nettitietojen perusteella, kun hoidonarvioitsija käski vielä yhden päivä odottaa, entisten lisäksi ja ottaa buranaa.

    Tulikin sitten iso leikkaus ja pitkä sairasloma.

    Eli USKOKAA ITSEÄNNE ja TILAtKAA SE AMBULANSSI.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    On karmea konemus hoidon arvioitsijasta.

    Koko lähipiiri tajusi mistä on kysymys, nettitietojen perusteella, kun hoidonarvioitsija käski vielä yhden päivä odottaa, entisten lisäksi ja ottaa buranaa.

    Tulikin sitten iso leikkaus ja pitkä sairasloma.

    Eli USKOKAA ITSEÄNNE ja TILAtKAA SE AMBULANSSI.

    Kun ei se lanssi tuu, monta kertaa yritin edesmenneelle isälle saada lansdokyyti sairaalaaan lansia ja ei se tuu

    Äänestä

Arviointi suoritetaan asuinalueen perusteella ja mihin yhteiskunta luokkaan ihminen kuuluu.

Äänestä
  • EI SAA LUOVUTTAA !

    Laki on sairaan puolella, hoitoa täytyy saada, kun sitä tarvitsee

    Jokaisesta soitosta jää jälki, joka kertoo, että apua on pyydetty, eu mikään lanssi uskalla olla tulematta, sehän olisi rikos.

    Äänestä

Opiskeluaika on elämänvaihe, jolloin moni tulee käyttäneeksi alkoholia huomattavasti enemmän kuin muina aikoina.

Äänestä
  • Toisilla tämä vaihe jatkuu. Jollain se saattoi olla vaihe "kun kävin töissä".

    Äänestä

Kokkolassakin on ihmisiä jotka käy töissä rahoittaakseen päihteiden käyttöä.Taitolaji..

Äänestä

Saako sieltä jo näitä pirunmanaushoitoja nyt kun koronaa ei ollut, aborttikin on vähän vaikeaa ja mitä seuraavaksi ??

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuka tai mikä ammattiryhmä saa terveydenhuollossa tehdä hoidontarpeen arvioinnin? Hoitaja, sihteeri vai kuka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu