Se taitaa olla tää limaburgerin tekijä mikä täällä komppaa.Jätti verot vuokrat ja kaikki suurinpiirtein maksamatta.Siellä se rynni harjulla,auki mitensattu.Nyt se vois vaikka alkaa vuokraisännän kanssa siistii nurkkia ja maksaa velat.
Luvattulanluostarin kokki
9
1496
Vastaukset
- Anonyymi
Komppaa mihin asiaan?Veroja ja vuokria makselee aivopestyt ja sisäsiittoiset sysmäläiset, ei businessukot.
- Anonyymi
"suurinpiirtein" olipa taas fiksu komentti, liekö joku sysmäläinen peräkamariperintöpoika joka tälläistä pa*** kirjoittaa.
- Anonyymi
Onks tää juhan vai juhanna vai juhannus
- Anonyymi
Juhannus on itse perintöprinssi, tuskin se tälläistä kirjoittaisi.
Burgerimiestä on ikävä, soti monopoleja vastaan kuitenkin näkyvästi, oli suoraselkäinen ja rehti mies. - Anonyymi
Onko sama kokki joka omistaa tohtorilankin ?
- Anonyymi
Jep
- Anonyymi
Taitaa olla huono kokki kun , kaikki näkyy palavan pohjaan !
- Anonyymi
Täällä katkerat ihmisjätteet vain haukkuu. Omat lannankuljetus yritykset ajettu konkurssiin ja lakattu yrittämästä. Burgerimies yrittää uudestaan vaikka aina ei onnistukaan. Antakaa toisen olla.
- Anonyymi
jEP, todella rehti ja sankarillinen tyyppi mitä pitää puolustaa.Vaikka jättää vuokrat, palkat, verot maksamatta ja aiheuttaa kiinteistönomistajalle vesivahinkoja niin juu kyllä varmasti sille vuokrataan paikkoja tulevaisuudessakin, kuka nyt ei tuollaista unelmavuokralaista haluaisi kiinteistöönsä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688