Kyllä on mukavaa seurata kuinka punikit kihisee raivosta, kun yhteiskunnan varoilla ei enää olekaan varaa ostaa kaljaa ja röökiä, eikä roikkua baareissa. Lisää vaan leikkauksia ja lässykät töihin, ojien pohjilla on paljon kiviä mitä raivailla pois ja käpyjäkin on metsät täynnä.
Loistohallitus viimeinkin
13
944
Vastaukset
- Anonyymi
Juuri näin viher vassarit suolle laivaan ojia lapiolla,valvotusti?eli ELOKAPINAN väkeä ovat?töihin vain
- Anonyymi
up.
- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#180216748
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Niimpä , ja aloituksen tekijä maksaa noiden henkilöiden palkkauksen , vai oletatko että yhteiskunnan pitäisi kustantaa noi puuhat ?
- Anonyymi
Ne tehdään korvauksena työttömyysturvasta. Ei enää ilmaista rahaa, vaan vastikkeeksi jotakin tekemään.
- Anonyymi
Työttömyysturvaa maksaa yhteiskunta , siis sinä ja moni muu verotettu . Tuottavaa se työllistäminen pitää olla eikä tarpeetonta puuhastelua kun kersojen hiekkalaatikoilla
- Anonyymi
Väärin. Yhteiskunnan ei tule antaa ilmaista rahaa työttömälle lorvijalle, vaan tämä on velvoitettava tekemään jotakin yhteiskuntaa hyödyttävää toimintaa korvauksena saamastaan avustuksesta.
- Anonyymi
Hyödyttävä ? Ketä sinuako ? Siitä meidän toisten ei kannata maksaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyödyttävä ? Ketä sinuako ? Siitä meidän toisten ei kannata maksaa
Taisi osua lorvivaan luuseriin, heh. Vai etkö ymmärrä lukemaasi?
- Anonyymi
Paljon on ensi vuonna jo persuihin pettyneitä äänestäjiä. Osa pettyy siksi, ettei työntekijälle ollutkaan mitään arvoa, mutta äänet kelpas. Ja iso osa siksi, että oma puolue pisti heidät pois tuilta ojaa kaivamaan keskikaljan juonnin sijaan.
- Anonyymi
Totta maar , hieno homma .
- Anonyymi
Seuraavaksi otetaan sinun palkasta puolet pois ja annetaan persuille sitten meitä vasta naurattaa. Voisit mennä sitten käpyjä keräämään ja myydä ne torilla. Lapsesi saisivat leipää ellei purra syö niitäkin olet häpeäksi tälle maalle mutta olethan tyhjä päiväinen persu tai kommari
- Anonyymi
Voin tarvittaessa luovuttaa puolet palkastani, mutta annan ne kristillisille. Käpyjä olen aikanaan kerännyt tonnikaupalla ja myöhemmin myynyt taimia sadoilla tuhansilla €uroilla. Lapsenikaan eivät syö leipaa, koska ovat vegaaneja kaikki kuusi. Häpeäksi olisin kyllä äärioikeistolaisena punikeille, koska olisin eturivissä tuhoamassa niitä.
Ei minulla muuta, mites sinulla?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822432Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant839641Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.467612Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886408SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896103Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485102HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1174755Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074484Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo962204Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k861489