Uutta pinnoitetta

Anonyymi-ap

Kirkonkylälle ajaessa ilokseni huomasin että vanhaa asfalttia oli jyrsitty mukavasti pois. Tuo tiehän jo on hyvä tollaisenaan. Turo ja Lehmus käyvät pian istumaan tielle jos siihen meinataan diesel koneilla tulla uutta pikeä painamaan. Sysmän pitää näyttää ilmastoesimerkkiä ja pitää tie tollaisenaan tai muuttaa kokonaan soralle koko väylä.

8

695

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tulee sudittelijoille hienoa uutta alustaa, kyllä nyt kelpaa revitellä. Monttusen tien etu on sudittelijattomuus ;)

      • Anonyymi

        Kyllä pojat sudittelee oli monttuja tai ei ! Sen tulemme näkemään ja kuulemaan !


      • Anonyymi

        Tämä on helppo huomata kun katsoo millaisilla asfalteilla sitä sudittelu-pyörittämistä tehdään, ei siihen kelpaa monttuinen pinta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämä on helppo huomata kun katsoo millaisilla asfalteilla sitä sudittelu-pyörittämistä tehdään, ei siihen kelpaa monttuinen pinta.

        Kyllä se kalpaa Sysmän torikin suditteluun , vaikka sekään ei ole niin tasainen !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä se kalpaa Sysmän torikin suditteluun , vaikka sekään ei ole niin tasainen !

        no ei voi samana päivänä edes puhua torista ja otamonpätkästä kuoppineen ennen asfaltointia


    • Anonyymi

      Lammas keksi jotain omaperäistä kirjoitettavaa

      • Anonyymi

        Kuten tuo sinun lammasviljely jokaiseen ketjuun :DD bääbää :-D


      • Anonyymi

        Mikä lammas fiksaatio siulla on, epäilisin että eläimenäkin lammas on sinua fiksumpi kommenteihisi ulos antii perustuen


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anniina Valtonen tilittää - Potkut avasivat sanaisen arkun: "Ainut asia elämässä..."

      Suosikkimeteorologi ja Puoli seitsemän -ohjelmasta tuttu Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Ylen muutosneu
      Suomalaiset julkkikset
      63
      1794
    2. Riikka Purra: Olemme epäonnistuneet

      PS-ehdokkaan taustalta paljastuu rikollis­järjestön jäsenyys ja raiskaus­tuomio Perussuomalaiset poisti Marko Kääriäise
      Maailman menoa
      95
      1372
    3. Seksuaalinen häirintä takseissa järkyttää - Katsoitko ohjeet tuleville taksikuskeille tv:stä?

      Seksuaaliset teot takseissa Suomessa olivat harvinaisia ennen taksialan vapauttamista vuonna 2018. Sen jälkeen Helsingin
      Maailman menoa
      77
      1163
    4. Se oli siinä Ähtärin sairaala

      Aamulla uutisissa yhdellä äänellä hävisi Ähtäri,taas kepu petti https://areena.yle.fi/podcastit/1-73786019
      Ähtäri
      42
      1135
    5. Vaikka pidät minua

      Herkkänä ja kilttinä niin tiedät että olen vahvaa tekoa. Vaikka mitä tapahtuisi niin yleensä selviän. Lähes aina. Nyt on
      Ikävä
      46
      1111
    6. RYÖSTÖ KESKELLÄ PÄIVÄÄ

      Oliko ryöstäjä paikallisia vai muualta tulleita ?
      Pyhäjärvi
      65
      1053
    7. Eräälle joka luulee itsestään liikoja

      Pysy kaukana nainen. Palaa todellisuuteen.
      Ikävä
      56
      1028
    8. Keskolle uusi K-ruokakauppa Taivalkosken keskustaan

      "Keskon tavoitteena on uuden kauppapaikan rakentaminen Taivalkosken keskustaan. Taivalkosken kunnan ja Keskon väliset ne
      Taivalkoski
      54
      920
    9. Suomalaisten enemmistö: YLE on puolueeton ja luotettava

      EVA:n teettämän tutkimuksen mukaan 49%, siis käytännössä puolet kansasta, pitää YLEä puolueettomana ja 75% luotettavana.
      Maailman menoa
      161
      913
    10. Nainen, tilanne on nyt tämä

      että olen pyristellyt irti vahvoista tunteista sinuun, ja alku on näyttänyt hyvältä. Olisiko viikko jo taisteltu. Vielä
      Ikävä
      68
      888
    Aihe