nykyläppärit ovat kuraa

Anonyymi-ap

ostin vuosi sitten hp pavilion läppärin. Pakko sanoa että todella surkea kapistus.
Näppäimistön kirjaimet eivät näy huonossa valaistuksessa. Näppäimistön
kirjaimet ovat myös vuodessa syöpyneet monen kirjaimen osalta pois. Arvaamalla mennään mikä kirjain on kyseessä . Näpäimistön vaste on huono. Siitä johtuen teksti voi mennä sekaisin. Kirjain jonka painoin ensin tuleekin paljon myöhemmin tekstiin.
Koneessa on huonot dataportit. Joutuu käyttämään sovittimia että porttiin saa haluamansa usbin kiinni. Näin huonoa konetta minulla ei ole ollut 30 vuoteen. Pettynyt olen.

5

416

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Halvemmissa läppäreissä on usein lisätty ominaisuuksia jotka toimivat rimaa hipoen mutta kyllä kalliimmissakin osataan vesittää yksityiskohdat, usein tärkeätkin.

      Kiinalaisten tulo läppärimarkkinoille vajaa 20 vuotta sitten on koventanut kilpailua ja enemmän tulee sutta ja sekundaa arvostetuillakin valmistajilla kun kiire on kova ja malliston alkaen hinnat pitäisi pitää kilpailukykyisinä (Apple poislukien).

      • Anonyymi

        se on varmaan pöpilästä....

        SAIMAANAPINA SE ON!


      • Anonyymi

        🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

        🍑 ­N­­­y­­m­­f­­­o­­­m­a­­­a­­­n­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        🍑 ­­N­­y­­­m­f­­o­m­­a­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18024366q

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Hyvinhän koneesi on toiminut . Kovin useat ovat sammuneet jo aiemmin .

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6304
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3150
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1706
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe