Ulosottoon menossa 43000

Anonyymi-ap

Niin aion laskeea ulosottoon kaikki velkani, ei enää mahdollista maksaa, muuten ei jää rahaa elämiseen. Sain tähän neuvon ihan viralliselta taholta. Varmaan monelle käynyt samoin.

4

654

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin sitä on mennyt ennenkin ei paineita, tein 2 työtä plus hoidin lapsia. Lainan korko oli 12% monesti sähkömiehet kiipesi pylvääseen ja katkaisi sähköt, sit kun tuli tili maksettiin laskuja, velat jäi kaikki meni ei ollut lapsilla kun kangas tennarit talvella ei puhettakaan et jostain olis apua saannut

      • Anonyymi

        Ahkeraa ja säästäväistä porukkaa nämä ulosotossa olevat, kumma että ovat yleensä sinne joutuneet. Tai sitten ovat vain hyviä valehtelijoita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ahkeraa ja säästäväistä porukkaa nämä ulosotossa olevat, kumma että ovat yleensä sinne joutuneet. Tai sitten ovat vain hyviä valehtelijoita.

        Kyllä. Ahkeraa oikeasti. Nykyään kun palkka ei riitä mihinkään, hinnat nousee, palkka ei, eli jos meinaa jotenkin yrittää pärjätä, viimeinen oljekorsi, tosin epätoivoinen on lainan otto. No se päättyy huonosti, sen tietää jo ottaessakin, mutta kai sitä toivoo jotain ihmettä tapahtuvaksi. Ne korot on jotain tosiaan rosvousta, mutta eipä ne lainan antajat välitä muusta kuin kunnon voitoista. No, tyytyväinen oon siihen, että sain elää ihmisarvoista elämää edes hetken, nyt on paluu arkeen edessä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      275
      3435
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      105
      1746
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      245
      1452
    4. 74
      1356
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      65
      1243
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1107
    7. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      52
      1099
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      1001
    9. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      22
      927
    10. IS viikonloppu 16.-17.5.2026

      Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.
      Sanaristikot
      35
      883
    Aihe