Ulosottoon menossa 43000

Anonyymi-ap

Niin aion laskeea ulosottoon kaikki velkani, ei enää mahdollista maksaa, muuten ei jää rahaa elämiseen. Sain tähän neuvon ihan viralliselta taholta. Varmaan monelle käynyt samoin.

4

643

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin sitä on mennyt ennenkin ei paineita, tein 2 työtä plus hoidin lapsia. Lainan korko oli 12% monesti sähkömiehet kiipesi pylvääseen ja katkaisi sähköt, sit kun tuli tili maksettiin laskuja, velat jäi kaikki meni ei ollut lapsilla kun kangas tennarit talvella ei puhettakaan et jostain olis apua saannut

      • Anonyymi

        Ahkeraa ja säästäväistä porukkaa nämä ulosotossa olevat, kumma että ovat yleensä sinne joutuneet. Tai sitten ovat vain hyviä valehtelijoita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ahkeraa ja säästäväistä porukkaa nämä ulosotossa olevat, kumma että ovat yleensä sinne joutuneet. Tai sitten ovat vain hyviä valehtelijoita.

        Kyllä. Ahkeraa oikeasti. Nykyään kun palkka ei riitä mihinkään, hinnat nousee, palkka ei, eli jos meinaa jotenkin yrittää pärjätä, viimeinen oljekorsi, tosin epätoivoinen on lainan otto. No se päättyy huonosti, sen tietää jo ottaessakin, mutta kai sitä toivoo jotain ihmettä tapahtuvaksi. Ne korot on jotain tosiaan rosvousta, mutta eipä ne lainan antajat välitä muusta kuin kunnon voitoista. No, tyytyväinen oon siihen, että sain elää ihmisarvoista elämää edes hetken, nyt on paluu arkeen edessä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      179
      4280
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      441
      3243
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      2128
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1790
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      5
      1178
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      74
      1023
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1015
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      24
      931
    9. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      54
      906
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      73
      896
    Aihe