Voiko tämä olla totta? Tuttavalla on vanha halpa Nokia-kännykkä. Se hälyttää kun joku muu soittaa, mutta kun minä soitan niin ei kuulu mitään ääntä, vain valo puhelimessa syttyy. Eikä hänellä ole minun numeroani laitettu siihen puhelimeen vaan hän näppäilee sen aina uudelleen kun itse soittaa minulle. Hän ei osaa laittaa puhelinnumeroita puhelimen muistiin eikä taida nykyään oikein sormetkaan totella kun on terveysvaivoja.
Tällaista vikaa hänen puhelimessaan on ollut jo pidempään. Ja kun varmaan joku nyt väittää että olen puhelinhäirikkö jolle hän ei halua vastata, niin kerron että en soittele hänelle usein. Olen joskus käynyt häntä auttamassa ja hän itsekin soittaa minulle toisinaan. Minulla on älypuhelin.
Tietystikään hän ei aina ole puhelimen vieressä eikä huomaa jos puhelimessa valo syttyy silloin kun yritän soittaa.
Onko tuttu tällainen vika puhelimessa?
Kun minä soitan niin hänen puhelimensa ei hälytä?
8
1596
Vastaukset
- Anonyymi
Minulle on sattunut hieman samantapainen juttu. Ystäväni lankapuhelin ei ole soinut, kun olen soittanut hänelle. Tämä on tapahtunut kaksi kertaa. Hän kertoo jonkun muunkin hänelle soittaneen kokeneen saman.
Ystäväni asuu Helsingissä ja hänellä on Elisan puhelinliittymä. - Anonyymi
Tarkista vielä puhelimesi asetuksista, tarkemmin sanottuna sen aplikaation, jolla soitat, että onhan numerosi näkyvillä, ettei se ole piilotettuna vastaanottajalle? Tämä vois olla yks asia, joka voi vaikuttaa asiaan.
Muuten keskustelusin operaattorin kanssa asiasta. Ehkä he pystyvät jäljittämään vian. - Anonyymi
Tuttavasi on saattanut vahingossa näppäillä oman puhelimensa asetuksista juuri sinun nrostasi tulevat puhelut soittoääneltään äänettömäksi.
- Anonyymi
Mutta hän ei ole tallentanut puhelinnumeroani puhelimeensa. Hän siis näppäilee aina uudelleen numeroni. Hänenhän pitäisi sitten joka kerta erikseen vahingossa näppäillä numeroni Ö-mappiin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta hän ei ole tallentanut puhelinnumeroani puhelimeensa. Hän siis näppäilee aina uudelleen numeroni. Hänenhän pitäisi sitten joka kerta erikseen vahingossa näppäillä numeroni Ö-mappiin?
No ehkä hän on näpytellyt asetuksistaan äänettömiksi puhelut, jotka tulevat tallentamattomista numeroista?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ehkä hän on näpytellyt asetuksistaan äänettömiksi puhelut, jotka tulevat tallentamattomista numeroista?
Ei hän ole tallentanut mitään puhelinnumeroita puhelimelleen, kun ei osaa sitä tehdä.
- Anonyymi
Katso soittoäänistä tai numeroista mitä löytyy.
- Anonyymi
Kaikkea sattuu näiden lelujen kanssa.
Olen saanut haamupuheluita tutuilta, jotka ei ole yrittäneet soittaa minulle ja joskus oma puhelimeni ei ole soinut, kun joku on soittanut.
Mene kaverisi luo testaamaan ja samalla laita numerosi puhelimeen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15314497Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant408336Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va486082SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1705695Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124447HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.704335Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm654095Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263985"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153730Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692713