Mistä suosittelette metsästämään säilytysrahia? Meinaan siis rahia, jossa on normaalin jalanlepuuttelun funktion lisäksi säilytystilaa ja esim. kantta nostamalla voi laittaa tavaraa sisään ja ottaa ulos.
Suosittelisitteko säilytysrahin metsästykseen tällaisia kuin esim.
* Helsingin Kallion Fargo
* Tuppu-Kaluste
* Tori.fi
* Stemma
* Kalustetalo
* Indoor Group (Asko & Sotka)
* JYSK
* Masku (ja Maskun konserniin kuuluva Finnlandia)
* Vepsäläinen
* Kodin1
* Kruunukaluste
* Indecoria
* Aito Kaluste
* FinSoffat
?
Tai jos on helpompaa kysyä toisinpäin: Mitä ETTE suosittelisi ja miksi?
Säilytysrahia metsästän
15
496
Vastaukset
- Anonyymi
Totta kai jos on muitakin vaihtoehtoja, joita en ole maininnut, mainitkaa rohkeasti vain.
- Anonyymi
Kuusilinna?
- Anonyymi
Tori.fi:n mainitsit. Facebook-kirppikset myös on, mutta en osaa sanoa kummassa kauppa käy nopeammin, jos olet ostajana.
- Anonyymi
FinSoffat vie voiton henkilökohtaisen räätälöinnin mahdollisuuksilla. Pystyy vaikka Kvadratin kankailla (kuten Tonus 4, Divina, Hallingdal, Phlox), joilla ei muualla onnistu!
https://www.kvadrat.dk/en/products/upholstery - Anonyymi
FB-kirppis, itse tehnyt hienoja löytöjä suht edullisesti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
FinSoffat vie voiton henkilökohtaisen räätälöinnin mahdollisuuksilla. Pystyy vaikka Kvadratin kankailla (kuten Tonus 4, Divina, Hallingdal, Phlox), joilla ei muualla onnistu!
https://www.kvadrat.dk/en/products/upholsteryFinSoffat ja Aito Kaluste ovat tuossa samalla viivalla.
- Anonyymi
Millaista palstan aktivointia seuraavaksi metsästetään ?
- Anonyymi
Mitä foliohattuilua seuraavaksi metsästät? Vai mitä aineita? :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä foliohattuilua seuraavaksi metsästät? Vai mitä aineita? :D
Niihin ei kandee rahoja kuluttaa. Kuuleehan sitä kuinka siitä tulee kaupan päälle vielä pahempi olo. Ei kiitos!
- Anonyymi
Ihan sama mistä metsästät, pääasia on MITEN metsästät. Yleensä kovin rauhallisesta olemuksestaan huolimatta rahi on säikähtäessään yllättävänkin vikkelä otus. Vierasta rahia onkin aina syytä lähestyä hitaasti ja rauhallisesti, ilman äkkinäisiä liikkeitä ja suoraa katsekontaktia on vältettävä. Ne ovat vain harvoin agressiivisia (ehkä korkeintaan nurkkaan ahdistettuna), mutta ottavat kyllä herkästi jalat alleen.
- Anonyymi
Onkos maistunut tri Morellin kuurit? ;)
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17715308/kysymys-vohvelille
- Anonyymi
Käytätkö metsästyksessä haulikkoa vai luodikkoa? Joillakin saattaa olla jopa drillinki.
- Anonyymi
Sinä puuseppämestari pystytkin saamaan reikäiset uuden näköisiksi.
- Anonyymi
Tokmanni.
- Anonyymi
Vitsinäkin kuolleena syntynyt. Ei jatkoon.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1963611Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572257Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762220- 432092
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321501Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4781223- 541213
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211073- 621043