Kuka aito ja kuka ei m2f ?

Anonyymi-ap

Ikuinen kysymys ja ajattelutapa ja toisten arvostelu! Se ei aito pystyy elämään ilmankin, mahdollinen hintti kun vain haluaa salassa leikkiä ja vetää kakkoseen, luultavasti brittioppinen toimitusjohtaja. Aito? Hankalaa olla ilman, hyvinvointi ja terveys kolottaa, ei pääse edes kokeilemaan kunnes jo joku kiinni. Miksi ei suoraan lopputulokseen? Onko määränpää tärkeämpi kuin matka vai toisin päin? Pitäisikö majavan opetella pelaamaan koripalloa vai voisiko majava olla majava ja tehdä sitä mitä majavat yleisesti tekevät?

3

525

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei aitoja ovat nämä, joille naiseus on täysin pelkkää pintaa, meikkejä, koruja ja avokkaita, ja joiden tunnuslause on "naisella voi olla penis" (tosin heidän miehellään on ehdottomasti oltava penis eikä mies ole heille mies ilman sitä) eikä peniksestä edes haluaisi luopua. Tai ehkä he ovat aitoja transnaisia, sitä he voivat olla, mutta eivät aitoja naisia.

      • Anonyymi

        Ylemäisessä epätodellisessa suomikuvassa tv-kamera kävelee yksilön takapuolessa kiinni, yksilöä kannustetaan ja iloinen kiva asia. Todellisuudessa hyvin harva haluaa sitä julkisuutta ainakaan suomen kaltaisessa paikassa jossa todellakin vaanitaan yksilöä ja puhutaan ihmisestä. Edes transasiassa ei juuri koskaan puhuta asiasta vaan ihmisestä / yksilöstä. Tämän johdosta herääkin kysymys siitä, että kannsutavatko he ihan oikeasti vai onko kyseessä b-luokan juorujulkisuus jossa käytännössä torpataan yksilön tarpeet.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      37
      10550
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      126
      10122
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      21
      7911
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6324
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      30
      4882
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      55
      4717
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      117
      4056
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      124
      3405
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      62
      3127
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      221
      3060
    Aihe