Voisitteko kertoa, miksi mun mopo savuttaa paljon ja aika valkoista savua? Myös pakoaukosta vuotaa bensaa tai jotain. Kaasarista vaihdoin aikaisemmin ilmanputsarin vaahtomuoviseen ja pääsuuttimen isommaks ja toimi täydellisesti. Tästä paripäivää ja vaihdoin uuden vaijerin ja pikakaasun, ja yhtäkkiä käy noin??!
Mopo savuttaa paljon
4
1390
Vastaukset
- Anonyymi
ei me voida kertoa miks sun mopo savuttaa kun täältä katsoen sitä savutuksen aiheuttajaa ei näe.
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18027106o
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Valkoinen savu viittaa vesihöyryyn. Onko moposi neste- vai ilmajäähdytteinen?
- Anonyymi
Yleensä savuttamisen syynä on mutkallaan oleva seossuhde(liikaa öljyä verrattuna bensaan). Säädä tuorevoitelua laihemmalle, tai kokeile tehdä tankkiin laihempaa öljyseosta. Ei liian laihaa tai leikkaa kiinni.
Toinen syy voi olla jäähdytysnesteen vuoto, eli jäähytinnestettä vuotaa moottoriin, ja aiheuttaa savuttamisen. Tarkkaile Jäähdytinnestesäiliön pintaa, että väheneekö sieltä nestettä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271984
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001730Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571380Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?791375Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44892- 73866
- 109863