Palkatta matkailuun Jämsässä

Gradia ja te-toimisto järjestävät koulutuksen ”Himosta matkailuun Jämsässä”. Harjoittelu on harjoittelijat vastaanottavalle yritykselle ilmaista. Varsinaista hyväksikäyttöä.
Näin Himoksen yrittäjille tarjotaan palkatonta työvoimaa. Toki näitä ”harjoittelijoita palkatta” on ollut iät ja ajat.
14730
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Näin avautui jälleen jämpsän tietotoimisto

Äänestä
  • 😋😍😋😍😋😍😋😍😋

    ❤️ ­­N­­y­­­m­f­­­o­­m­a­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18027200e

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Se on kyllä v:mäistä toimintaa. "Harjoittelu" sanan alla saatetaan teettää kovastikin töitä nuorella opiskelijalla ja rahat kääritään liiveihin.

Jämsässä on aika osattu vetää kotiinpäin.

Äänestä

Ensin itketään että matkailupuolen koulutus loppuu ja sitten itketään sitä, kun se jatkuu.

Äänestä
  • Jämpsässä ei ostakaan muuta kuin nillittää

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Jämpsässä ei ostakaan muuta kuin nillittää

    Pitäähän yrittäjää tukee ilmaistyöllä.
    Ilmaista työntekijöistähän se suurin pula on. 😂

    Äänestä

  • Mutta jatkuuko ammattitaitoisesti??

    Äänestä

Hyvä työntekijä tekee itsestään tarpeellisen, niin ei sitä pois päästetä!😃

Äänestä
  • Opiskelija ei tartte mitään tienestiä harjoittelu tekee mestarin

    Äänestä

Talkooväellä se on tätä maata aina pyöritetty.

Äänestä
  • Turhaa koulutusta. Ei Himokseen palkoilla elä.

    Äänestä

Kyllä työ harjoittelusta on maksettava korvaus, vai onko ihmis kauppa parempi ?

Äänestä

Kommenteista huomaa, että kirjoittajilla ei ole mitään ymmärrystä tästäkään asiasta. Onko pakko kommentoida, jos on tyhmä? Ainut pelastus on tämä anonyymisyys, voi älyttömyytensä ilmaista ilman, että tutut ja naapurit tietää kirjoittajan älykkyystason.

Äänestä
  • Nyt en kyllä ymmärrä mitä tarkoitat🤔

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Gradia ja te-toimisto järjestävät koulutuksen ”Himosta matkailuun Jämsässä”. Harjoittelu on harjoittelijat vastaanottavalle yritykselle ilmaista. Varsinaista hyväksikäyttöä.
Näin Himoksen yrittäjille tarjotaan palkatonta työvoimaa. Toki näitä ”harjoittelijoita palkatta” on ollut iät ja ajat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu