Tulorekisteri Suomen ulkopuolella

UO saa ilmeisesti tiedot velallisen tuloista pitkälti tulorekisteristä.
Kun aina työpaikka vaihtuu, niin ekasta palkasta ei mene mittään, mutta sitten kun palkat näkyy tulorekisterissä, niin alkaa se nyhtäminen.

Nyt mietinkin, että jos tekisin työtä vaikka virolaiselle firmalle niin näkyvätkö ne tulot Suomen tulorekisterissä?
3423
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se kai riippuu siitä minne maksat verot tekemästäsi työstä.

Äänestä

Hyvä että on työntekohaluja vaikkei olekaan velanmaksuhaluja. Juuri tällaisten henkilöiden vuoksi velat eivät saisi ikinä vanhentua.

Äänestä
  • Onneksemme sinä kuitenkin joka tapauksessa vanhenet minkä ansiosta myöskin jonakin kauniina päivänä lopullisesti vaikenet. Aivopierujasi ei jäädä kaipaamaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

UO saa ilmeisesti tiedot velallisen tuloista pitkälti tulorekisteristä.
Kun aina työpaikka vaihtuu, niin ekasta palkasta ei mene mittään, mutta sitten kun palkat näkyy tulorekisterissä, niin alkaa se nyhtäminen.

Nyt mietinkin, että jos tekisin työtä vaikka virolaiselle firmalle niin näkyvätkö ne tulot Suomen tulorekisterissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu