Pirkanmaan isännöinti palvelut

Anonyymi-ap

Millaisia kokemuksia on eri toimistoista?

Eroja varmaan paljon hinnoissa ja palveluissa.

On monenlaisia isännöitsijöitä .

5

843

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos nyt kierrät kaukaa isot valtakunnalliset toimijat Oivan, Retan ja Tahkolan, niin sitten on vain tuurista kiinni sattuuko valittu isännöitsijä olemaan ihan ok tai ainakin sinnepäin. Ja varmaan Kiinteistöjuridia myös syytä kiertää kaukaa.

      • Anonyymi

        On se jännä, miten isot ketjut ovat huonossa maineessa. Miksi näin on? Miksi niin moni sanoo heti kättelyssä, että kierrä kaukaa isot valtakunnalliset toimijat Oivan, Retan ja Tahkolan?

        Luulisi suurimmilla olevan parhaat resurssit ja välineet palvella asiakasta parhaalla mahdollisella tavalla. Mutta tiedän itsekin, että näin ei ole.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On se jännä, miten isot ketjut ovat huonossa maineessa. Miksi näin on? Miksi niin moni sanoo heti kättelyssä, että kierrä kaukaa isot valtakunnalliset toimijat Oivan, Retan ja Tahkolan?

        Luulisi suurimmilla olevan parhaat resurssit ja välineet palvella asiakasta parhaalla mahdollisella tavalla. Mutta tiedän itsekin, että näin ei ole.

        Syystä tai toisesta isännöintialalla ei tunneta käsitettä suurtuotannon edut. Mitä isompi toimija, sen enemmän täytyy saada laskutusta, että kakusta riittää jaettavaa kaikille tyhjänpäiväisille alue- ja yksikönpäälliköille tai jopa projektipäälliköille.


    • Anonyymi

      Retta ainakin iso yritys jossa esim : Huoneistokeskus yhtenä.

      Eikö silloin tarkoitus tehdä vain rahaa.

      Rakenne raskas kun on päällikköä ja johtajaa.

      Kiinteistöjurdia tarvii kaikkien kiertää kaukaa tai siirtyä pois.

      • Anonyymi

        Kaikki ne firmat joilla ISA standardi niin kannattaa kiertää kaukaa.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      173
      22309
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      75
      9512
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      29
      7500
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      81
      6340
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      182
      5990
    6. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      34
      4986
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      108
      4646
    8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      101
      4396
    9. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      87
      2080
    10. Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa

      Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k
      Maailman menoa
      80
      1377
    Aihe