Kiinnostukseni muita naisia kohtaan on lisääntynyt, pitääkö olla huolissaan vai hyvillään?
Olen yli 50v nainen ja aviossa miehen kanssa.
50 + kiinnostus
12
1213
Vastaukset
- Anonyymi
Ei varmaan erityisesti kumpaakaan. Pitkissä suhteissa tulee väistämättä ihastuksia muihin ihmisiin, riippumatta ihastuksen kohteen sukupuolesta oleellista on kuinka niihin suhtautuu ja miten toimii.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18029029v
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Ikä tuo viisautta kuunnella itseään ja olla rehellinen itselleen
- Anonyymi
Kohta viisikymppisen näkökulmasta. En tekisi muutoksia, jollei nykyinen suhde mättäisi. Kiinnostuksia voi mennä ja tulla ja turha tarttua, jollei ole sen suurempaa tunteen paloa. Eri asia taas, jos ymmärtää olevansa mh lesbo. Sulla on ilmeisesti yleistä kiinnostusta, eikä tunnetta määrättyä naista kohtaan. Mh lesbot usein rakastuu palavasti naiseen ja siitä lähtee elämänmuutos pakon sanelemana, kun ymmärtää vasta mitä rakkaus on. Vaikeita tilanteita jos on lapsia ja vaikkei olisikaan, puoliso kuitenkin huomioitava. Toiset jää elämään kämppiksen elämää, itse punnittava tilanteen mukaan.
- Anonyymi
Tuo on sellainen asia, josta keskustellaan puolison kanssa. Sä voit siirtyä vaikka tuonne biseksuaalien puolelle, sovit ehkä paremmin sinne.
- Anonyymi
Vähän samoilla linjoilla kolmannen kirjoittajan kanssa. Ehkä tilanne olisi pohtimisen arvoinen, jos tosissasi olisit ihastunut tai rakastunut naiseen. Silloin varmasti pitäisi miettiä mitä tulevaisuudessa haluat ja tehdä nopeampia päätöksiä. Yleinen kiinnostuksen herääminen on tervettä minäkuvan laajenemista ja kykyä tunnistaa itsessään ja elämässä uusia puolia. Nauti tunteesta. Olet löytänyt jotain minkä moni itseltään kieltää tai sivuuttaa. Katsoisin rauhassa mitä aika tuo eteen.
- Anonyymi
"Jos siihen kannattaa ryhtyä, siihen kannattaa panostaa". Olen sillä kannalla, ettei rajallista aikaansa ja energiaansa kannata hajottaa joka suuntaan. Pitkä liitto on arvokas ja haluttu päämäärä, eikä sitä ole syytä rikkoa heppoisin perustein. Joskus niin kuitenkin käy ja silloin on pohdinnan paikka, mitä seuraavaksi. Jos rakkaus iskee kuin metrinen halko ja näkee eläneensä valheessa, on syytä vähintään vakavaan keskusteluun aviosiipan kanssa. Mielijohteiden perässä en lähtisi juoksemaan, eikä sitä varmasti arvosta myöskään mielijohteen kohde.
No, tuo on ehkä pikkusen hankala kysymys, mutta näemmä oot saanut jo monta hyvää vastausta/pohdintaa tähän.
Mitä sitä nyt sitten pitäisi olla. Etköhän tuon parhaiten ite tiiä, jotta mimmosia tunteita ja fiiliksiä se lisääntynyt naisten ihastelu sulle tuottaa 😉
Et kertonut missä jamassa suhteesi mieheen on, etkä sitä, onko tämä kiinnostus naisiin kuitenkin sulle suhteellisen uusi juttu vai onko se jo kauan sitten alkanut ja koko ajan vahvistunut...
Mulla on ollut tiedossa jo aikasessa vaiheessa, että voin ihastua/tykästyä myös naisiin. Mun nuoruudessa ei puhuttu kuitenkaan semmosista kun biit, joten "päädyin" heteroksi.
Nyt vanhemmalla iällä naisiin ihastumiset on kuitenkin iskeneet semmosella voimakkuudella ettei niitä tunteita oo voinut enää lakasta maton alle. Kaikenlaisia tunteita ja fiiliksiä on kyllä läpi käyty. Nyt teen eroa avoliitosta ja se tuottaa tuskaa, vaikka se on ainut oikea ratkaisu tässä omassa tilanteessa, jossa rakkaus, romantiikka, erotiikka ja kaikki muukin on aikaa sitten suhteesta kuollut. Sinnitelty on vääristä syistä.- Anonyymi
Oletko eroamassa? Mä asun vielä saman katon alla lasten vuoksi...
Anonyymi kirjoitti:
Oletko eroamassa? Mä asun vielä saman katon alla lasten vuoksi...
Olen, itseni ja muidenkin vuoksi. Tilanteet menivät aina vain vaikeammiksi saman katon alla, eikä kellään taatusti ole ollut hyvä olla. Moni kai asuu lasten vuoksi. Niin mäkin pitkään, mutta uskoisin, että tämä oli nyt oikea vaikkakin kipeä ratkaisu.
- Anonyymi
Ap, miten tämä kiinnostus ilmenee? Yleisellä tasolla? Vaiko tiettyä kohdetta kohtaan? Voisiko olla kyse vain jonkinlaisesta ihailusta toisia kohtaan vai aidosti ihastumisen tai seksuaalisen viehättymisen tunteita? Tulee mieleen, että etsitkö jännitystä suhteeseen vai oletko kokenut syvempää yhteyttä tai miettinyt millaista olisi oikeasti olla suhteessa naisen kanssa? Aloitus on vähän ympäripyöreä ja ulkopuolisten tai lesbon on vaikea siihen sanoa juuta tai jaata. Sinä itse tiedät paremmin.
- Anonyymi
Komppaan edellisiä. Odota ja tunnustele rauhassa. Pitkää liittoa ei kannata rikkoa hetken mielijohteesta. Katso miltä vaikka parin vuoden päästä tuntuu. Ehkä naiset on unohtuneet tai huomaat kiinnostuksesi olevan omien kehityskohteiden käsittelyä. Tai sitten tulee yksi nainen ja kääntää maailmasi ylösalaisin, toteat olevasi myöhäänherännyt ja se on menoa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä10511004Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on14810271- 258011
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1806468Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.455466- 735031
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1434317Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai224198Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas533977Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1313574