Neptun ja Cocor

tietoa??

Kertokaa Neptunista ylipäätänsä ja siisteydestä. Mitä siellä uskaltaa syödä? Cocorista jos joku on ollut niin voisi kertoa hieman :)

4

1017

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • permanentti

      hei mitä haluaisit tietää? Otin muuten viime vuonna hotellissa spriraali-permanentin maksoi jotain 20 euroa pitkiin hiuksiin. Onnistui hyvin.

    • ulk0suomalainen

      Itse olen kyseissä hotellissa ollut kaksi kertaa, ennen restaurointia ja jälkeen sen. hotelli on hyvinkin korkea tasoinen, siisti, palvelu pelaa.ehdottomasti paras neptunin alueella. Itse en tiedä minkälainen ravintola hotellilla on. sijainti on mitä mahtavin ei sijaitse ihan "keskustassa", hotellin takaa löytyy minun mielestä paras rantaosuus... josta myös löytyy kaksi hyvää ravintolaa, siellä kannattaa maistaa keittoja, salaatteja, ihan mitä vain.. muutenkin ruoka on kohtalaisen hyvää muuallakin, ehdottomasti kannattaa kokeilla erikoisuuksiakin.palvelu ei ole aina ihan priimaluokkaa ravintoloissa, saattaa vielä löytyä paikkoja jossa englantia ei puhuta hyvin. valitettavasti neptuninkin ennen niin rauhaisa meno on vaihtumassa massaturismin hälyyn, ennen sai rannalla olla rauhassa, ainakin ennen paikallisten kesälomia...

      • Elokuussa mennään

        29.7 siis mennään.


      • june

        Cocorin kommenteista olen samaa mieltä edellisen kirjoittajan kanssa, mutta palvelun tasosta aika lailla toisella kannalla. Tulimme sunnuntaina viikon lomalta ja hotellimme oli Cocor. Saattaa toki johtua aikaisesta ajankohdasta, mutta meillä palvelu pelasi todella hyvin joka paikassa. Englanti saattoi hieman takellella, mutta aina tulimme ymmärretyksi eikä auttamisen halusta voi romanialaisia syyttää. Tekisi terää suomalaisille tarjoilijoille mennä tsekkaamaan miten hommia hoidetaan! Juokseva tarjoilija ei ollut mitenkään poikkeus ja hymyä riitti joka tilanteeseen.

        Pikku vinkkinä heitän (usean baarin) vessojen tason -tai tason puuttumisen tarkemmin ajatellen- johon kannattaa varautua pitämällä paperia taskussa eikä kosteuspyyhkeetkään haitaksi ole :) Siisteissäkään ravintoloissa ei välttämättä ole kuin yksi vessa ja harvemmin paperia. Voi vain kuvitella tilannetta varsinaisen sesongin aikaan, n.150 asiakaspaikkaa ja tasan yksi vessa... Äläkä ihmettele kun haeskelet vessaa ja baarimikko lähtee saattamaan sinua n.100m'n päässä olevaan yleiseen vessaan.

        Tuota wc-ongelmaa lukuunottamatta kaikki sujui loistavasti ja voin todella lämpimästi suositella Romaniaa matkailumaana. Kävimme omatoimimatkalla junalla Bukarestissa ja se toi mukavaa vaihtelua löhöilyyn.

        Olet valinnut tasokkaan hotellin jossa kaikki toimii ja voit huoletta viettää antoisan loman. Ei muuta kun hauskaa lomaa!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      430
      5257
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      165
      3088
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      97
      2654
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      64
      1921
    5. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      43
      1900
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      50
      1856
    7. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      5
      1665
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      87
      1647
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      10
      1377
    10. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      16
      1279
    Aihe