Keskisuomalainen vähentää sanomalehtiensä ilmestymispäiviä. Ensi huhtikuussa lakkautetaan muun muassa Etelä-Saimaan, Kouvolan Sanomien, Kymen Sanomien ja Länsi-Savon sunnuntain paperilehdet.
HS 27.9.2023
HS 27.9.2023
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
No mitä sitten siitä vaan, en ole Etelä-Saimaata tilannut enää vuosikausiin.
Eiköhän aloittaja tarkoittanut ko. lehtien painajia. Tulot tippuu kun su lehteä ei tehdä.
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18029703g
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Ja tippuu entisestään kun tilaajatkin vähenee
Ja saattaa jokunen paperitehdaskin pysähtyä.
Hallinto ja media on meitä ohjannut. On vain hallinnon politiikan totuus, median totuus. Ja muut todellisetkin totuudet kielletään ja pilkataan muita mielipiteitä ja visioita.
Niin onkin erittäin hyvä, että median valta vähenee.
Esim...esiin tullut kampanja, Tämä "ääri-oikeistolla" uhkailu on selvää propagandaa, siis dis-informaatiota !
Selvää uutispuuroa, jolla peitellään salakavalaa , ongelmallista anarkiaa ja tuhoa
, jota viherr. vas on harjoittanut. Suomi alkaa olla oikeasti turvaton maa.....
- esim. meille on tuotu kela lomille todellisia terroristeja sota-vanki leireiltä lähi-idästä. Ja nurkissa häärii ulkomaalaisia raiskaaja rikollisia, yms. sakkia. huumekauppiaita, Ilmeisesti ulkomaiden vankiloita tyhjennetään Suomeen ilmaisille kela-lomille.
Vuosikymmeniä sitten Kuuban Fidel Castro teki samoin, tyhjensi Kuuban vankilat USA:han.
Aloituksessa mainitaan sunnuntain numeroitten paperisen lehden lakkauttamisen.
Säästöä tulee kun sunnuntain numeron jakelukustannukset jäävät pois.
Suuri osa tilaajista taitaa olla digi lehden lukijoita, kuten itsekin olen.
Tietysti on harmillista kun sunnuntain numero jää tilaajille tulematta, eivätkä kaikki lue digi lehteä, mutta säästöillä saadaan toimituksellinen taso säilymään ja viikolla ilmestyvissä lehdissä paikataan sunnuntai lehden puuttumista.
Koko NATOon liittymis vouhotus oli oikeisto porvarien täydellinen kansan lyttäys, jossa maksajana tavan kansalainen. Ja erityisesti itärajan asukkaat maksavat se kalleimman. Imatra ja Lpr häipyvät kartalta kokonaan. Ei mittään mahollisuut palata edellisvuosien talouslukuihin. Siltikään ei hallitus ei myönnä syyn löytyvän venäjän pakotteista, vaan syytelläänvain edellisiä päättäjiä . Onneksi etelän EU maissa aletaan tajuamaan koko tyhmyys ja lopetetaan Ukrainaan asevienti.
Älä ny viitti, lehdessäkin sanottiin että 99% kansasta halusi natoon.. toki kukaan ei kyllä multa eikä keneltäkään tutultanikaan kysynyt mutta jos iltalehdessä näin sanotaan niin pakkohan sen on olla totta vähän niinku se yks 98%:nen suoja tiettyä vitsausta kohtaan.
P.S: suomessa ei ole korruptiota eikä disinformaatiota
Hö, hö, hö, hööööö.
Hölynpölyä! Suomen salattu tie Natoon -kirja on julkaistu. Jo nimi kertoo liikaa.
Etelä saimaa lehden voi lopettaa kokonaan, huono sisältö vielä huonompi on lehdensivujen mäörä. Hinta on todella järkky,ite en enää tilaa koskaan..
Vaikka paperi versiot lehdestä loppuukin, niin digiversion tekstitys muuttuu venäjän kieliseksi. Nautitaan vain venäjän pakotteista eikä valiteta turhasta.