On tullut käytyä Ylläksellä hiihtämässä aina kevättalvella ja pitäisi nyt alkaa matkalippuja katsoa autojunaan että vielä saisi paikan sellaiseen. Kuitenkin kun katsoin Ylläksen sivuja niin siellä lukee että "Ylläksen reitit tarvitsevat apuasi!" ja jäi jotenkin muusta tekstistä sellainen kuva että ensitalvena voipi olla huonosti hoidetut ladut tulevana talvena.
Mikähän tilanne on, uskaltaako siis Ylläkselle tulla ensitalvena? Ehkä kannattaa varmuudeksi mennä Saariselälle.
Ylläs ja latujen hoito
12
737
Vastaukset
- Anonyymi
Kävitkö Ylläsjärven kokouksessa, siellähän kerrottiin, että edessä on parhaiden latujen vuosi, ydinverkon osalta
Nytkin voi hiihtää melekein missä vaan, vesisuksilla- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🍒 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
VR myy vaan kokonaisia makuuvaunuja auto-juna yhdistelmään ja ruskakin oli surkea. Samaa on odotettavissa tulevien kausien laduista.
- Anonyymi
Päättyykö loppujenkin III-luokan latujen hoito ?
Talvilomaviikoillehan niitä on ennen avattu.
Henkilökohtaisesti en usko, johan siihen reagoisi jo valtakunnanmediatkin. - Anonyymi
Levillä hiihdetään jo, Ylläs jää väliinputoajaksi tässä pelissä. Syy löytyy päättäjien peilistä, jos sinne uskaltavat snåålin ahneutensa takaa vilkaista.
- Anonyymi
Keskittyvät rakentamaan alueelle mökinkottaraisia ja myymään ne hellsinkiläisille kauheaan hintaan ennenkuin kaivospöly peittää net.
- Anonyymi
Kyllä on kerrassaan USKOMATTOMAN TYPERÄÄ tuo Ylläksen touhu. Että netissä oikein anotaan matkailijoilta apua! "YLLÄKSEN REITIT ANOVAT APUA". Sehän täytyy olla niin, että kun matkailija hiihtokeskukseen menee, niin siellä on palvelut kunnossa ilman eri maksuja. Ne reittimaksut täytyy ottaa alueen yrittäjiltä, jotka rahastavat puolestaan matkailijoita. Kun siellä noin osaamattomia ollaan, niin paree olisi, että koko paikka loppuisi.
- Anonyymi
Äikö nuot Kauhlaseth myiny raksaliikkeelle sen näresuon ja nyt hölömöt ostaa nuita kopperoita HÖLMÖÖN hintaan.
Kyllä jossain rahaa on, vaan kelläpä ? - Anonyymi
Ylläksen reitit anoo siis apua. Tää Ylläksen on touhu on, sanonko mitä.
- Anonyymi
Onkos asiat kunnossa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onkos asiat kunnossa?
On, siat pelhosha
- Anonyymi
Jos kunnia menee, niin maine kasvaa. Tämä on näköjänsä ymmärretty Ylläksellä. Kun tulee paljo huonoa mainetta, niin tyhmä turisti sen kuulee ja justiinsa siksi lähtee Ylläkselle ja maksaa kaikesta pientä ylihintaa. Ei se välitä tai ymmärrä siitä mittään, että onko ladut hoidetu hyvin tai huonosti. Ylläksellä ollaan sittenki viisaita?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861550
- 711190
Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr1741085Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!52892Aika usein mietin sitä
Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t46861- 47858
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman38848- 46792
Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !
Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si9773IS Viikonloppu 26.-27.4.2025
Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika35769