Aika vähän kuhmo Oy ajaa tätänykyä täysiä tehdas aika hiljaa oisko se konkurssi kohta
Perse kuhmo työmaa
Anonyymi-ap
221816
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Kaikki tuntuu olevan kuhmossa peestä ja kokkaan menos. En kyl ihmettele kun työtekijöillä huono asenne työhön.
Kuhmolaiset työntekijät on taidoiltaan ja varsinkin ahkeruudeltaan ja ennenkaikkea älyllisesti niin pyöreä nolla että harpilla pitää piirtää.
Tosi.
Mulle ammattimiehen palkka ja lisät ilman mitään perustetta
Paskaa sakkia
Konkkaan menee. On se laajennus niin yltiöpäistä. Ja vielä piti se tie siirtää, mistä veronmaksajolle huima lasku ja aivan turhasta työstä. Ranskalaiset (= Destia) hyötyivät tästä kaikkein eniten.
Konkkahan se kolkuttaa. Kuhmo oylle ja kuhmolle.
Jos se on kuhmolaisten työntekijöiden varassa niin konkurssi on väistämätön mistään muualta ei löydy niin kädettömiä ihmisiä
Sahalla on nimenomaan kädettömyys hyvin todennäköistä. 🤲👎
Serkut kun painaa muutaman sukupolven putkeen niin saattaa puuttua jalkojakin.
Vetäkeehän välillä henkeä
Onko Kuhmo Oy paljon pankeille velkaa, aina investoi jotakin? Huonosti ostavat puuta metsänomistajilta, tukkipuun läpimitta noussut 16 senttiin. Ennen kelpasi 12 sentin tukkikin. Venäjältä ei Kuhmo Oy saa tukkia. Melkein puolet Kuhmo Oy sahatukeista tuli Venäjältä.
Ei yhtiön oo tarttenu velkaa ottaa leijonanosan investoinneista on maksanut veronmaksaja tukijaisten muodossa ikäänkuin sossutukea ja kunnanjauhoja
Joutaahi loppuo rekat jatkuvaan tientukkeena
Jaxu haleja teille kuhmolaisille.täältä sotkamosta.
Ei oo kehumista sotkamossa kainuun velkaisin kunta kajaanin jälkeen kuhmo joutuu lunastamaan ihan pian molemmat konkkapesät
Kuhmolaisen perukan rnkrin märkä päiväuni. Ei toteudu kerron sen.
Kuhmon älymystö on keskustellut...eikö perkele löydy kiitollisuutta
Kenelle?
Ei ole Kainuussa sellaista henkilöä joka ansaitsee kiitollisuuteni
Ei todellakaan
Ajatukset, ideat, ihanteet kaikki 50 v homeessa.
Mehtäsikoja linjalla... kuhmon aasit on siitetty kärpäsillä
Rumaa kerrontaa, tärkeintä on saada äijät oikeisiin töihin sahalle! 💪🤑👍
Konkurssi on hyvä mutta tulipalo on vielä paöjonparempi sanoi kerran vanha saha patruuna
Oy ja sisäsiitoisuus kukoistaa
Onko etustaja polovinen kommentoinut asiaa Kainuun Sanomille