Kaikki huipputanssijoita.

Maajussi vaikean valinnan edessä, Veraa lukuunottamatta hyviä tanssijoita, tasavahvoja vaimoehdokkaita. Itse pyytäisin ennen varsinaista valintaa apua tanssituomarilta, joka ammattitaidollaan ratkaisisi asian,
8687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Pelkkä tanssitaito ei riitä parisuhteeseen. Kyllä siinä eniten vaikuttaa ihan muut asiat. Veran Kalle olisi ottanut jo pelkän ulkonäön perusteella ja saikin pettyä kun Vera ei sitten hänelle lämmennytkään. Kalle vaikuttaa vähän ykstotiselta ja mielestäni liikaa toitottaa siitä tanssitaidosta, tulee sellainen käsitys että se on Kallelle tärkein kriteeri parisuhteelle . Vähän veikkaan että metsään menee. Ois luullut että innokas tanssimies olisi jo omansa läytänyt muualta.

Äänestä
  • Hyvä tanssija + asuntoauto . Tosin tämä maajussi ei ole hyvä tanssija.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Hyvä tanssija + asuntoauto . Tosin tämä maajussi ei ole hyvä tanssija.

    Pötikkömännikkö varmastikin olisi se, mikä saisi maajussin sydämen läpättämään.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Hyvä tanssija + asuntoauto . Tosin tämä maajussi ei ole hyvä tanssija.

    Häh. Kyllä Kalle osaa tanssia .
    Ihan kivasti liideltiin kesä lavalla kerran 😊
    https://youtu.be/VUkzoXAxrb4?si=CBqXbfJjYUj2Ha7O
    Kalle myös laulaa hyvin - olen livenä kuullut.
    Ja ennen kaikkea Kalle on hyvä
    seuramies.
    Mukavaa syksyä Kalle 😘
    Ensi kesä taas tanssitaan jossain ..... 😉

    Äänestä

Jos kalle olisi niin hyvä tanssija kuin luulee olevansa niin eiköhän joku daami ois sen tansseista napannut. Veran se ois huolinut vaikka yhteistä kieltä ei oikein löytynyt ja kaikki pelkästään ulkonäöllisistä syistä. Eipä taida kaveri tajuta että toimiva parisuhde on muutakin kuin tanssitaito.

Äänestä

Mikäli ite menisin televiisio ohjelmaan olis se vaan yksi monista keinoistani saada naista. Eikä ainut keino! Sama pätee tanssiinkin.

Äänestä

Jos emäntä ei tanssi ja maajussi tykkää tanssia, niin sitten vaan yksin matkaan.

Onhan viikossa monta päivää/iltaa...

Äänestä
  • Ei parisuhde toimi, jos toinen hyppää tansseissa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Maajussi vaikean valinnan edessä, Veraa lukuunottamatta hyviä tanssijoita, tasavahvoja vaimoehdokkaita. Itse pyytäisin ennen varsinaista valintaa apua tanssituomarilta, joka ammattitaidollaan ratkaisisi asian,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu