Vaikea Tilanne

Anonyymi-ap

Olen saanut nyt aika hyvän käsityksen siitä, että vanhempani, kuka on lääkäri, on mustamaalannut minua kollegoilleen koko elämäni. Hän on tehnyt kaikista ongelmistami huumeisiin liittyvän asian. En ole eläessäni käyttänyt huumeita. Mitään näyttöä ei myöskään ole sen kautta ikinä ollut. Ainakin yhden huumetestin olen tästä syystä elämässäni tehnyt, mikä oli tietysti negatiivinen, koska en ole ikinä käyttänyt huumeita.

Esimerkkejä:
En päässyt armeijaan, koska olen narkkari.

Mielenterveyshoitojani on lykätty tai kielletty, koska ne johtuvat huumeista. Olin hoidossa traumaattisen lapsuuteni aiheuttamien tuhojen takia.

Sukulaiseni huusi minulle, kuinka hän on nähnyt, että olen aineissa. Olin silloin vain peloissani kotona tapahtuvan henkisen pahoinpitelyn takia.

Psykiatrini väitti minua narkkariksi ja kun pyysin näyttöä tästä, hän kieltäytyi antamasta sitä.

Hoitaja melkein kieltäytyi hoitamasta minua, koska hän luuli hihani aiheuttaman painauman olevan merkki jostain muusta, luultavasti huumeista.

Menin joskus lääkäriin nyrjhtäneen nilkan takia. Hoitaja ei tajunnut, että lääkäri oli jo ottanut minut huoneeseensa. Viereisessä huoneessa hoitaja kysyi lääkäriltä, että "Onko tämä se joku lääkärin poika?" Lääkäri äkkiä vastasi, että ei. Huoneessa oli täysin hiljaista sen jälkeen. Hoitaja poistui huoneesta.

Olen kyllästynyt tähän leimaan. Olen niin väsynyt olemaan Suomessa koko tämän systeemin takia. Olen kuitenkin eläkkeellä traumojeni takia, joten en pääse ikinä pakoon tätä vanhempaqni, kuka näin jopa minulle kertoi kun olin lapsi.

Mietin, että jos muutan nimeni, niin kuinka paljon se auttaisi? Näkevätkö lääkärit tietoni vanhalla nimelläni, tai saavatko he jostain piilotetusta tietopankista selville, että tämän henkilön asioita täytyy vaikeuttaa? Olisko asialle jotain muuta tehtävää?

Esimerkiksi nämä psykiatrilta tulleet syytökset on kirjattu täysin valheellisesti tietokantaan. Siellä lukee, että suutuin, kun minulta kysyttiin huumeiden käytöstä. Tosiasiassa suutuin, kun vihdoin neljännen kerran psykiatri sanoi, että "Meillä on ollut puhetta sinun huumeiden käytöstäsi." Mitään puhetta huumeista ei tietenkään ollut.

Olenko ikuisesti kirottu tällä helvetin leimalla, mikä jokaisella lääkärikäynnillä vaikeuttaa ja estää hoitojani? Olen niin väsynyt. Jos voisitte jotenkin auttaa, olisin kiitollinen.

5

451

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vääristelyä se on. Tätä tehdään myös Suomen turvakodeissa, valitettavasti. He ottavat naiselta raskaustestin joka on todellisuudessa huumetesti

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        😍 ­­N­y­­m­­f­­­o­­m­a­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18032389G

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      kusessa oot kun lääkärit. on poliisia pahempia. voi keksiä sulle mitä vaan

    • Anonyymi

      Muuta toiselle paikkakunnalle, pääset noista peikkolapsista eroon.

    • Anonyymi

      Vaikka vaihtaisit nimeä ja paikkakuntaa, kunnalliset terveystiedot seuraavat sinua henkilötunnuksen mukana.

      Yksityisellä puolelle voit kieltää kaikkien terveystietojesi jakamisen muualle. Samaa voit tietenkin yrittää kunnallisella puolella, mutta menestys ei ole taattua.

      MUTTA... Voit pyytää henkilötunnuksesi muuttamista, jos se ehdottoman välttämätöntä. Muutos voi olla perusteltu, jos terveyteesi tai turvallisuuteesi kohdistuu ilmeinen ja pysyvä uhka tai jos joku muu kuin sinä on toistuvasti väärinkäyttänyt tunnusta. Henkilötunnus voidaan muuttaa myös sukupuolen vahvistamisen yhteydessä.

      Uudella nimellä, paikkakunnalla ja henkilötunnuksella voisit saada uuden alun. Uuden hetun saaminen saattaa vaatia lievää valehtelua tai vanhan tunnuksen antamista rikollisten käsiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset

      Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard
      Maailman menoa
      161
      3372
    2. Ammattiliittojen jäsenmaksut valtion maksettavaksi

      Ammattiliitot neuvottelvat jäsenilleen paremmat palkat, jotka lisäävät valtio verotuloja. Tästä syystä valton tulee maks
      Maailman menoa
      5
      2864
    3. Toksinen persuvasemmisto

      Kun toksiset ihmiset eivät kykene hallitsemaan sinua, saamaan sinua näkemään asiat niin kuin he haluaa, toimimaan niin k
      Maailman menoa
      14
      2563
    4. Uus terveysassema

      Ei taia olla vielä ketjua siitä ni minäpä alotan. Joko sitä ruvettas porukalla nyt mollaamaa ja arvostelemaa ku nii ruma
      Kuhmo
      11
      2251
    5. Särkyneelle sydämelle

      Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂
      Suhteet
      45
      2244
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki, 25, rehellisenä Dannystä, 83, ja isosta ikäerosta

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat pitäneet yhtä jo useamman vuoden. Nyt Helmi kertoo rehellisenä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      26
      2135
    7. Mitäköhän tämä koko sekosotku on ollut?

      Tuskin tiedät itsekään. Ja jos luulet että en ole huomannut näitä apupoikiasi niin kyllä olen.
      Ikävä
      13
      1327
    8. Nainen oletko koskaan miettinyt että jos

      Voitaisiin tutustua ikään kuin uudestaan
      Ikävä
      74
      1261
    9. Purralla luistaa hihna isolla pyörällä, kasetti ei kestä

      ”Purra käy nyt pahasti ylikierroksilla” Nähtiinhän Purran sekoilut jo Lohjan torilla taannoin. Eikö eduskunnassa ole
      Maailman menoa
      16
      1220
    10. Riikka Purra: Autoilu tulee Suomen valtiolle pyöräilyä edullisemmaksi! Siksi pyöräetu poistettiin!

      🐸🐸🐸🐸🐸 Perussuomalaisten trollitehdas kiukkuaa kun Riikka Purra päästi taas sammakoita suustaan että autoilu tulee S
      Maailman menoa
      212
      1213
    Aihe