En ole mielenterveysalan asiantuntija, mutta selatessani "Laki ja rikos" keskustelualueen palstoja ja vilkaistessa menossa olevia keskusteluja, en voi välttyä vaikutelmalta että yllä mainitulla keskustelualueella on keskimääräistä enemmän sekavia kommentteja, joiden voisi hyvällä syyllä uskoa olevan lähtöisin joltakulta mielenterveyshäiriöistä kärsivältä keskustelijalta.
Jos verrataan esimerkiksi keskustelualueeseen nimeltä "Henkinen hyvinvointi ja mielenterveys", joka (vink, vink) löytyy linkistä (https://keskustelu.suomi24.fi/terveys/henkinen-hyvinvointi-ja-mielenterveys) ovat keskustelut siellä huomattavasti järkiperäisempiä eivätkä lainkaan sekavuustilassa olevien ulosantia.
En tietenkään halua kenenkään pahoittavan mieltään tämän tosiasian edessä, mutta esitän näin ihmettelyni, että miksi juuri "Laki ja rikos" keskustelualue on patologisen sekavien keskusteluavausten ja kommenttien läpitunkemaa. Kai sille jokin looginen selitys on?
Väärälle keskustelualueelle eksyneet
4
408
Vastaukset 4
- Anonyymi
Elämänkirjoon mahtuu mukaan monia näkökulmia.
- Anonyymi
Tulitko sitten tänne kun hävisit keskustelun maahanmuuttopalstalla?
Nauretaan yhdessä. ;)
PS. Ei mopolla mahdottomia.- Anonyymi
Mihin sinä mopoa tarvitset?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 101706
- 39675
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32609Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16598Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38557Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?50519Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63516- 34515
- 63491
- 68489