jep!minä ainakin tykkään dbz:sta ja ois kiva jos muutkin fanit lähettelis tänne jotain..mielipiteitä jne..jokin kunnon keskustelu pystyyn!:D
DBZ
kirsikka
11534
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
mun mielestä DBZ on ihan hyvä anime. hahmot on hyvin piirretty, mutta joskus tulee kohtia/jaksoja, joita ei oikein jaksa seurailla... ja piirros jälkikin vaihtelee silloin tällöin.
manga on hyvää luettavaa. piirrosjälki ei oo ehkä mitää huippuluokkaa mut kyllä sitä jaksaa lukee (ainakin mie!:))
juoni vetää mukaansa, etten ainakaan mie voi jättää yhtäkään numeroo välistä. eihän sitä tiiä missä mangassa tapahtuu mitä ja mitä ei.
vai mitä? :)
joo , mäkin oon samaa mieltä siitä animesta et välillä tulee sellasia "tyhmiä" kohtia mut kyl sitä kattoo:) mangasta en vois jättää yhtään numeroo lukematta! mä en ees eka tykännyt oikeen db:sta tai siis kun aloin lukeen ekaa pokkarii niin olin vähän niin kuin et "no joo, kun nyt ei oikein muutakaan" mut koukkuun jäin:)
sama juttu mullakin.:)) hei, tänne vois kirjotella muutkin vai lähtikö muut DBZ fanit kesälomalle? (ei pahalla tietenkään!:))
no, joka tapauksessa oot oikeessa, kirsikka.
anime on vähä niin sanotusti et välillä koko sarja "läsähtää" kasaan ja vähän ajan pääst se on taas tolpillaan. (nauroin tätä kirjoitellessani ku tuli heti mieleen oma keksimäni pannukakku-Vegeta.) :PP
jee!! numero 22 ilmestyy huomenna!! maltan tuskin oottaa et pääsen lukemaan sitä!
Olen samaa mieltä! Joskus animessa kieltämättä taistelut saattaa alkaa tuntua vähän turhankin pitkiltä, mutta se on silti paras anime mitä voi olla!
sanotaanko, et taistelut ei venähä (voi miten ihanaa ku veri lentää xD ja mua sanotaan oudoks?) mut tätä "minä olen sinua voimakkaampi" "et tunne minua" blah blah blah... siis, u know, ennen taistelua yleensä tulee tätä suunsoittoa...tosin, animessa on enemmän tällaista ylimääräistä (jotn huvittavia kohtia mm.) kuin mangassa. Mut paras Dragonball(Z) ehdottomasti on... Rakastan sitä piirrostyyliä, ja hahmot on vaan niin... uihj
niin, hahmojen kasvamista ja kehitystä on kiva seurata ja se onkin hyvä et ne vanhentuu, perustaa perheen jne :)Osaatteko muuten sanoo et mikä on paras numero mangoista? se on musta ainakin yleensä se uusin...:)
empä ossaa sanoo, tää uusin manga oli kyl aika pettymys mulle :/ ... mut mitä nyt näin animee oon kattonu, niin paras on tulossa ^^*... vielä... mut en enempää viiti tehä juonipaljastuxii...sarja toki paranee kirja kirjalta ;)
Niin, et tiedättekö,että onko dbz anime tulossa taas syksyllä subtv:ltä? Joku tyyppi vain julisti niin...Ois kyl kiva jos tulis...:D
Kyllä ne mielestäni sanoi joskus, ettei sitä tule enää ikinä, sillä se on liian kallis sarja eikä saanut tarpeeksi katsojia.
Yhyy ... nyyh.... nyyh... minun suosikkeja oli pikolo ja future Truks.....
Täs muutama linkki
http://www.dbfo.net
http://www.freewebs.com/dbsivut/
minäkin tykkän dragonball z:stä.rakastuin ensimmäistä kertaa gokun ja vegetaan siksi pojat ovat niin ihania ja komeita,kauniita koko maailmaassa hauluan että dbz:in tulee taas subtv.ltä
minulla on niin kova ikävä kahta poikaan.
minä hauluan kirjevaihtoon 17-24 vuotiasta tyttöstä ja pojasta kirjevaihtoon:sähköpostini on:[email protected]
1.lempihahmosi dbz:stä?
2.ikäsi?
3.onkos sulla oma kotisivu?