Miten syttyi? Pyromaani?
Hämeenlinnan tulipalo?
Anonyymi-ap
8624
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Raju palo, varmasti tulee vesivahinkoja. Taitaa mennä purkuun koko talo.
Normi palo.
Mamutus on rikkaus !
Hämeen sanominen mukaan asukkailta on jäänyt eläimiä asuntoon. Kuten kissoja. Toivottavasti pelastuslaitos laskee asukkat hakemaan eläimet pois.
Suomi päästi venäläisiä satoja tänne, kun lähtivät kutsuntoja pakoon. Joukossa on paljon Putinin kannattajia ja sabotaasin tekijöitä. Nyt nähdään mitä hittoa niitä tänne otettiin. Joku oma leiri rajan pintaan ois ollu ok, ei normi turva paikan haku systeemi.
Taitaa poliisikin epäillä tuhopolttoa, koska toivoo yleisöltä kuvia ja videoita palosta, jutun lopussa linkki:
https://yle.fi/a/74-20053052
Naakka oli napannut röökinnatsan suuhunsa ja tiputtanut sen katolle. Kehuskeli sillä lokeille, mutta pelkää varisten kertovan asiasta demareille.
Demut sen naakan koulutti !