Tarvitsen apua

Anonyymi-ap

Hei! Minulla on ollut monta vuotta ongelmia kuukautisten kanssa, kestävät 7pv ovat runsaat ja niin kivuliaat etten pysty liikuttaa jalkoja ja menkkojen jälkeen on noin 4pv ja ne alkavat uudestaan. Minulla on kokeiltu monia eri e pillereitä ja minipillereitä eikä mitkään sovi, kierukkaa en halua, enkä tiedä mikä tässä enään auttaa kun ei mikään ole auttanut. En haluaisi enään mitään pillereitä kun en kestä enään kaikkia sivuoireita. Apua keneltäkään??

4

373

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko selvitetty mahdollista endometrioosia ?
      Joillain naisilla sellainen on, jotkut kärsivät todella kovista kivuista, jopa niin, että joutuvat lähtemään päivystykseenkin.
      Siihen on kai saatavissa kipulääkkeitä. Ikävä vaiva, olettaisin.

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🍒 ­­N­­y­m­f­­o­­­m­­a­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#180373270

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Uudelleen vain lääkäriin, en tiedä oletko jo ollut naistentautien polilla tutkimuksissa vai oletko käynyt vasta tk:ssa, mutta eihän tuollainen normaalilta kuulosta mitenkään. itsellä kuukautiset muuttuivat yhtäkkiä runsaammiksi ja aika nopeasti laittoivat minut naistentautien polille lisätutkimuksiin, koska poikkeavien vuotojen kanssa pitäisi kuulemma aina sulkea pois syövän mahdollisuus. Nyt olen sitten suopea kierukkakokeilulle. Siihen piti sitoutua vähintään kuudeksi kuukaudeksi - sen aikana näkyisi, että loppuuko ns. aloitusoireet ja sopiiko kierukka minulle. Siihen sitten sitouduin. Par polyyppia poistivat siellä polilla myös.

    • Anonyymi

      Kunnon gynelle, naistentautien poliklinikalle. Sinne pyydä lähetettä, kerro oireesi ihan kunnolla ensin tk- lääkärille- että saat lähetteen.
      Kivuliaisuus ei ole mukavaa, voi olla vaikka endomtrioosia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      192
      1358
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      903
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      852
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      761
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      637
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      318
      612
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      595
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      589
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      584
    Aihe