Voinko juoda yhden celssiuksen viikossa haitatta?

Anonyymi-ap

Tuetääkö siis kukaan onko energiajuomista jotain muuta haittaa kuin unettomuus jos kerran viikossa joisin yhden celssiuksen? Oon siis 13v ja perusterve.

6

772

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On paljon haittoja jos oot alle 15 nii ku kerroit olevas 13. Mut hyvä että et joka päivä tommosia litki niinku jotkut jonnet ja celsius sentään hyvän makune :DD

    • Anonyymi

      Ei siit haitta oo silleen. Muut tuut jäämään kouluun ja kohtaa e on joka laiva ja sun kaiki rahat mene siihen sun keskittyisi kyky on kokonaan mennyt lopullisesti etkö pysty elämään paivääkään ilman cofeinia ja tartte sitä päivässä paljon. Mut jos oo valmis siihen nii siitä vaan. Celsiusta on hyvää, kallista ja siin on enemmän cofeinii ku muis. Mun lempi juoma.

      T: vakavasti kofeiini addiktoitunut 16 vuotias aloitin 13 vuotiaan ja toivon etten oli

      • Anonyymi

        Kiitos varoituksesta.


    • Anonyymi

      Mikäli yhdestä energiajuomasta viikossa seuraa unettomuutta, niin olet pahasti kofeiinille yliherkkä. Ei kannata silloin juoda edes sitä yhtä. Itse olen todella harvoin juonut ED:tä, mutta nuo juomat eivät ole olleet mun juttu. Juon mieluummin kahvia.

    • Anonyymi

      Itellä on ruvennu pistää rintaa joka kerta kun juon celssius juoman, mut kaikki muut kofeiini tuotteet menee alas ilman ongelmia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      5247
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3392
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      91
      3234
    4. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      40
      2986
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1847
    6. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1580
    7. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      127
      1565
    8. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      31
      1446
    9. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      135
      1243
    10. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1149
    Aihe