PS hiipuu kohti 10 %, kärki kahden kauppa.
Yle kannatus
Anonyymi-ap
39388
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
PS:n kannatus on laskenut koko hallituksen olemassaolonajan
eli nelisen kuukautta. On pelkästään hyvä, että PS:n äänestäjät reagoivat
siihen, että PS valehteli ja petti äänestäjänsä.
https://yle.fi/a/74-20053479
Ylen ja hs.n kallupit, hoh hoijaa, kuka uskoo.
Persu vihaa YLE ja HS. Puolue on aivopessyt vihaamaan, ettei persu vahingossa
saa oikeaa tietoa,
vaan vain PersuPravdan vääristelya, jonka valhepropagandalla PS-puolue saa
pidettyä kannatusta yllä.
Hoh hoijaa, kuka hölmö luulee etä HS tai YLE tekevät gallupit ??
Eivät tee. Gallupit tekee joko Kantar tai Taloustutkimus.
Monet "persutyöläisporvarit" eivät vielä edes tajua asioita.
Vasta vuoden alusta, kun leikkurit lähtee käyntiin
“työläisporvarit“ heräävät
saadessaan tuntea nahoissaan fiskaalikonservatiivisuuden.
Mitään leikkauksia ei ole vielä tehty, ne on vasta paperilla.
Mihin pitäisi uskoa.
Kokoomuksen ovela veto palkita hyväosaisia näkyy vakiokannattajien vaikuttamisessa.
PS saa köniin hallitusohjelman takia, persu on köyhien puolue,. Vain äveriäs uusnatsi eliitti hyötyy, keppikerjäläiset puolueessa köyhtyy entisestää nälkään ja viluun kannattajat siirtyy Li Anderssonin puolelle.
Vihreäsiirtymä ei ole tyhmää se alkaa näkyä, vielä enemmän kun Pekka Haavisto valitaan presidentiksi.
Kun maa on luisunut kaameaan kaaokseen yleislakon kurjistamassa maassa, vihainen kansa vaatii laillisuuden palauttamista suomeen tulee uudet vaalit ja sorolle tulee loppu.
Onko taas vaalit tulossa, vai miksi täällä kannatuksista jauhetaan.
Seuraavat eduskuntavaalit voi lähempänä kuin arvaatkaan.
Ja sitten vihervasemmisto muodostaisi hallituksen 39,7% kannatuksella?
Hupaisaa valveunta näet.
Hyvä Petteri!!, joka pitää pintansa kaikesta morkkaamisesta ja vasemmiston itkupotkuraivareista huolimatta.
''Ja sitten vihervasemmisto muodostaisi hallituksen 39,7% kannatuksella?''
Minkä merkkinen kristallipallo sinulla on ??
Oliko kallis ??
Orpon suosio vain kasvaa sitä mukaa, kun proletaarit protestoivat ja lakkoilevat.
No mikäs vaihtoehto sinulla olisi noilla lukemilla Orpon hallituksen tilalle?
Kerron heti kun näen seuraavien eduskuntavaalien tulokset:)
Vanhojen tulosten pohjalta ei muodosteta hallitusta.
Eikä galluppien pohjalta, joitten virhemariginaali on jopa 2 prosenttiyksikköä.
Eihän persujen olisi pitänyt ennen vaaleja tehtyjen galluppienkaan mukaan pärjätä toiseksi vaaleissa. Mutta niin vain kävi.
Kyllä pitäisi punikit päästää hoitamaan omat velka- ja sotesotkunsa. Talousasioista ymmärtävät kehottavat pitämään tunkkinsa Rikkaat demarit AY johtajineen porskuttavat Kojamon verovapailla osingoilla, järjestävät lisää afrikaanoja norkoilemaan ostareille ja duunarit köyhtyvät, menettävät tienistinsä, hyvä? Oikein hyvä.
Loistava kommentti !!!!
Vain räjähtelevät lepakot puuttuu:))))
Missä lepakot räjähteli? Eilen oli elukoiden päivä, kerrohan tarkemmin räjähtelevistä lepakoista, linnuista. Luonnonsuojelijoidenhan pitäisi tilastoida lintujen kuolemia vai onko niitä liikaa, että parempi olla tilastoimatta?
Lapsi on väärällä palstalla...lapsi ei voi tietää.
PS toheloiden yksi syy vastustaa tuulivoimaa. ''...lepakot räjähtelevä kun osuvat roottorin lapoihin...''
Lapsi tällä palstalla? Vaikeaa on selitellä. Haastavia asìoita. Kehnot maailmanmarkkinat suunnat. Kannattaa seurata Kiinan tilannetta. Suomeakin heilautukset koskevat.
Oikeiston 15 vuotta sitten aloittama suomen köyhdyttäminen, Marinille jäi periaatteessa vain yksi vuosi saada talous nousuun, nousua oli. Vallan vaihtuessa taas oikeistolle alkoi oikeistolle ominainen talouden vajoaminen.
Marin aukoo tyhjää päätään nyt jenkeissä. Saanut yleisönkin naurahtamaan pilkallisesti.
Se on hyvä, niin ymmärtävät sielläkin, miksi hän on Suomen e n t i n e n pääministeri.
Yleisö naurahti pilkallisesti Trumpille.
Eihän Trump ollut siellä puhumassa ollenkaan.
Todellinen uusnatsi puolueen kannatus on korkeintaa keskustan luokkaa, harva köyhä on hitler mielinen.
No ei lähellekään keskustan luokkaa.
Keskustalla kuitenkin 23 kansanedustajapaikkaa.
Uusnatseilla ei yhtään. Alle 1% kannatus
https://vaalit.yle.fi/ev2023/tulospalvelu/sv/parties/24/
aloittajaa ei kiinnosta vaalit gallupit tulokset eikä mikään
kyseessä on vain valhepukkidemari listahäirikkö joka
harjoittaa PS-puolueen nälvintää valheilla
sille ei yleensä kannata vasta asiallisesti eikä viitteillä
kun ne vievät aikaa, ja sillä valhepukki pelaa ettei kukaan jaksa korjata
sen pskahäirikköpostsuksia tänne
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18040978/etela-savon-hyvinvointialueen-johtaja-esitti-itselleen-12500-euron-palkkaa#comment-123489381
Ilman persua tämä maa olisi persiillään.
Tollot kannattavat uusanatseja,
Eihän niitä viime vaaleissa ollut kuin parituhatta uusnatsien kannattajaa.
Niillä Marin pelotteli hölmöt äänestämään demareita, että jos ei demarit voita, niin tulee Sinimusta hallitus. Hah-hah! Ja monet tollot uskoivat siihen.
No ei voitaneet demarit, mutta ei silti päässeet Sinimustat edes eduskuntaan saatikka hallitukseen.
Nii Orpon mielestä ei ole äärioikeistoa vaikka muutama vuosi takaperin Orpo " äärioikeisto Halla-ahon persujen arvomaailma ei käy kokoomukselle, Purran rasistiset kirjoitukset nauratti koko kesän Orpoa ja ite Purraa.
Ne arvomaailmat muuttuvat yhdellä ja toisella perussuomalaisemmiksi sitä mukaa kuin haitallisen maahanmuuton tulokset alkavat tulla esiin.
Joillakin muuttuu ne arvomaailmat nopeammin, kun taas hidasälyisimmillä hitaammin.
Kyllä kai se vassareitten aiheuttama rasismikohu kesällä nauratti ketä vain, kun leimattiin rasismiksi sellainen, että joku oli 15 vuotta sitten sanonut jotain häirikköä apinaksi, kun samaan aikaan nimiteltiin samalta suunnalta pääministeriä rotaksi ja valtiovarainministeriä mesimäyräksi ja milloin miksikin eläimeksi.
Joku suvakki tässä äskettäin nimitteli somalitaustaisiakin räkänokiksi. Se rasismi se rasismi ...
Nti. Helinä Sanahelinä ihan tohkeissaan:)))))
SuoliKaksnelosella höpinät eivät aiheuta suurempia kohuja:)
Räkänokka oli sarkasmia.
Sanna Marinin kaudessa oli positiivisuutta ilmassa. Tämä kausi on kuin pahaa unta, tekemällä tehtyä ihmisten kiusaamista.
Sinua kiusaa vain oma päähänpinttymäsi persuista.
Se kiusa nousee omasta päästäsi, eikä persuilla ole mitään tekemistä sen kanssa.
Sinähän tässä otit puheeksi persut.
No mikäs sinua tässä kaudessa kiusaa?
Tuon gallupin mukaan persuja valui kommunisteille ja vihreille.
Noilla puolueitten kannatuksilla on enempi viihdearvoa tässä vaiheessa, kun hallitus on vasta pääsemässä kunnolla työnsyrjään kiinni.
Noh, tekemisen meininkiä on etenkin persuministereillä.