Herrat todistaa ettei ufoja ole

Anonyymi-ap

Alhaisesti koulutettu duunaritaso taas väittää ja uskoo kivenkovaan kaikenlaisiin kummituksiin ja lentäviin lautasiin. Näistähän piti tulla selvää todistettakin joissakin USA:n tutkimusraporteissa. Mutta mitä vielä, kaikki lässähti persiilleen kuten aina kaikki muutkin vastaavanlaiset "todisteet".
Siitä huolimatta tälläkin palstalla noita kiihkouskovaisia näkyy jokunen esiintyvän aika ajoin jotka suu vaahdossa huutaa uskonsa puolesta tehden itsensä naurettavaksi pelleksi. Miksi kukaan viitsii alentua moiseen, on täysin käsittämätöntä.

12

418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aloittaja tekee itsestään taas kerran naurettavan pellen. Selvästi jotain kaunaa ja syvää traumaa. Tulee näitä purkauksia tänne.

    • Anonyymi

      Lukeneisuus korreloi hyvin asian kanssa Onko siis joillakin heikko lukutaito ja alhainen älykkyystaso josta seurauksena lapiohommat ja peruspäivärahan varassa eläminen?

      • Anonyymi

        Rajatieto on tietoa sekin, laaja aihealue. Senkin tuntemus vaatii lukeneisuutta, korreloi älykkyyteen.


    • Anonyymi

      Ei ol pakko, mut hyvä asennoitua tietämään, että olemme vain sirunen jättimäisestä Universumista.

      Se on laajentunut 13 mrd vuotta valonnopeudella
      pysähtymättä.

      On kokonaan eri asia, voivatko edes Linnunrata galaksimme mahdolliset asukkaat vierailla aurinkokunnassamme?

      • Anonyymi

        Ufo havainnot antavat riittävästi todisteita muukalaisten vierailuista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ufo havainnot antavat riittävästi todisteita muukalaisten vierailuista.

        Minä olen havainnut vaaleanpunaisen norsun lentävän.
        Tämä on siis riittävä todiste että niitä lentää ja sen pitäisi riittää kaikille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minä olen havainnut vaaleanpunaisen norsun lentävän.
        Tämä on siis riittävä todiste että niitä lentää ja sen pitäisi riittää kaikille.

        Mikään ilmaa raskaampaa ei voi lentää kuten aurinko litteän maan ympäri.


    • Anonyymi

      Pentagonin raportit antavat monisensoriin dataan perustuvaa evidenssiä mikä kertoo ettei ainakaan yksikään maan valtio noilla lentele. Pentagon ei osoita minkään valtion suuntaan.

      Askel on iso sillä näin pentagon todistanut ja sanonut että ilmiöä on todellinen. Se ei väitä myöskään että nämä olisivat muualta sillä siihen evidenssi ei riitä, toisin kuin mainitut lentäjät päättelevät näin ja sanovat ääneen.

      Mikähän lopulta olisi ”riittävä” todiste. Hylättty aluskaan ei olsi, millä sen todistaa ettei se ole täältä?

      Aloittajalta surkea yritys.

      • Anonyymi

        "Hylättty aluskaan ei olsi, millä sen todistaa ettei se ole täältä?"

        Kyllä se kokonaisuus kertoisi sen, että se ei ole ihmisten tekemä.
        Ihmisellä on aivokuoressaan muistissa mitä se olettaa näkevänsä, tietynlaisia odotuksia. Näitä tällaisia "arvauksia" se sitten pyrkii yhdistämään näkemäänsä.

        Minulla on "valo" kuvaa ufon sisältä ja sitä voisi käyttää Rorschachin musteläiskätestinä.
        Se että olento näyttää istuvan penkissään ottamallani videolla, on vielä tuntemastani maailmasta tuttua, mutta kaikki sen ulkopuolella on täysin vierasta.
        Kuva näyttää sotkuisemmalta kuin se onkaan, koska aivot lyövät tyhjää kun mitään ei tunnista.

        Tuon olennon ulottuvilla on joitain "namiskuukkeleita" mitä se ulottuu istualtaan koskettaa.
        Aivan hiljan kun katsoin kuvaa huomasin sen "käden" vieressä sellaisen neliapilan muotoisen jonkun. Äkkiseltään näyttäisi siltä, että sitä painellaan.
        Ainakin jos pääsisin tuohon olennon paikalle istumaan niin tekisi mieli kokeilla, että miltä tuota "apilaa" tuntuisi painella.

        Minulta meni yli 40 vuotta kun yritin selvittää, että onko olemassa vierasta älyä mikä tulee Maan ulkopuolelta. En todellakaan hörhöillyt asian suhteen.
        Asia on nyt minulle täysin selvä. Kun tietää asian varmasti niin ei siinä ole häpeilemiseen tarvetta.


    • Anonyymi

      Nyt meni aivan väärinpäin. Tuoreen tutkimuksen mukaan Etelä-Amerikassa asia on niin että korkeimmin koulutetuista 72% uskoo muukalaisten vierailuihin kun taas kaikkein vähiten koulutetuista vain 13% uskoo samaan.

      Asia mainittiin kongressin kuulemisessa.

      • Anonyymi

        Koulutetuilla lienee eri tavat muodostaa mielipiteitä kuin kouluttamattomilla.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      96
      6366
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3803
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3180
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      370
      1726
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      959
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      956
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe