Vaasan liikennevaloja ohjelmoidaan uudelleen, tavoitteena on parantaa liikenneturvallisuutta ja liikenteen sujuvuutta.
https://yle.fi/a/74-20053585
Nähtäväksi jää miten useat keskenään yhteensopimattomat ohjausjärjestelmät taipuvat tavoitteeseen. Lohduttavaa tilanteessa on tietenkin se, että liikenteen sujuvuus ei voi mennä nykyistä huonommaksi, vaikka ohjelmointi epäonnistuisi täysin.
Liikennevalot
Anonyymi-ap
5
542
Vastaukset 5
- Anonyymi
Ihmiset itse sen sujuvuuden/sujumattomuuden myös aiheuttavat. Nopeusjojoilu ja nopeuserot ovat sujuvan liikenteen kannalta myrkkyä.
- Anonyymi
Mitä enemmän on ihmisiä, niin sitä enemmän on ruuhkia.
- Anonyymi
Entäs jos autoja on enemmän?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Entäs jos autoja on enemmän?
Hyvä huomio!
- Anonyymi
Liikennevalot alunperin oli tehty ruuhkien helpottamiseksi ja liikenteen sujumiseksim paremmin. Nyt ne on päällä jatkuvasti päivin öin vaikkei liikennettä olisi. Kiusaamista tämä on.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791339
- 851236
- 96977
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40723Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44498Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33475