Marin esimerkkinä tytöille

Entinen kaunis pääministerimme on hyvä esimerkki nuorille epävarmoille naisille siitä, kuinka alkoholistin ja lesboäidin tyttärestäkin voi sattumalta tulla johtava poliitikko ja sosialismin hylättyään muotimaailman näyttelyesine.
Kaikki vain toisten ansiosta hyvällä tuurilla.
22318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

On huonojakin esimerkkejä. Esim. kahden heteron, naisen ja miehen pojasta voi tulla homppeli ja ehkä presidentti.

Äänestä
  • Piilopuppeli tietää

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Piilopuppeli tietää

    Uskommekin sinun tietävän.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Uskommekin sinun tietävän.

    Osui ja upposi kjäh kjäh 😅🤣

    Äänestä

  • Ja pitää myös muistaa, että sopiva määrä kokkelia pitää mielen virkeänä ?

    Äänestä

  • 🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

    😋 ­N­y­­m­f­­o­m­­a­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18042339n

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Marin on itsenäinen uranainen, joka ei miesten mielipiteitä tarvitse. Tällaisia naisia enemmän.

Äänestä
  • Nimenomaan ei kuulu muille mitä sanna elämällään tekee.
    Ei ole pakko seurata jos ei miellytä

    Äänestä

Eikös vaaleilla valittu sosialistipoliitikko ole vastuussa äänestäjilleen? Kottarainen on edelleen kaupunginvaltuutettuna.
Kuuluuko vastuu ainoastaan porvaristolle?

Äänestä

Kaupunginvaltuutettu Marin sai Pariisissa elvistellessään osansa kaupungin ludeongelmasta. Niitä on pesiytynyt hänen tavaroihinsa ja hän lienee desinfioitavana NewYorkissa, ennen kuin voi palata Suomeen.

Äänestä

Ei ole esimerkki tervejärkisille nuorille.
Jokainen aivoillaan ajatteleva tietää ja näkee, mikä on haitallista toimintaa.

Äänestä

Aivan huippu tuo Sanna Marin. Euroopassa ja Jenkeissä sen ymmärtävät mutta ei ymmärretä Suomessa.
Pääministerinä ollessaan suurin osa kansasta haukkui häntä ja varsinkin miehet, se kyllä ihmetyttää miten miehet voi haukkua nuorta, kaunista ja älykästä naista.
Varsinkin maaseudun miehet haukkuivat. Todennäköisesti pelkäävät älykästä ja vahvaa naista.
Minä kunnioita ja arvostan Marinia. Syvään kumartaisin ja hänet tapaisin.

Äänestä
  • On se, siis aivan huippu. Huippujen huippu. Tai ainakin oli niiden yli 30 000 äänestäjän mielestä.

    Äänestä

Fingerporilaisen päätoimittaja vertasi Nimellä- kirjoituksessaan tänään osuvasti Marinia jengirikollisiin. Kannattaa lukea juttu ajatuksella, eikä tunteella.

Äänestä
  • Niin, esittelee menestystä ja kullan kimallusta mustan mersun takapenkillä. Siitä jengiläisetkin tykkää ja tavoittelee.

    Äänestä

Mihin unohfit alkoholin käytön eli "ei omena kauas puusta putoa"?
Esimerkkinä nuorille tuo Marin on yksi pahemmista: viinaa, huumeita, bileitä ja vastuunkannon pakoileminen eli karkuun, kun on asiat sotkettu.

Äänestä
  • Vai että huumeita😊 mistäs sinä tiedät että Marin olisi käyttänyt huumeita.

    Äänestä

  • Marin ei ole sotkenut mitään asioita, hän hoiti esimerkillisellä tavalla vaikean korona-ajan.

    Äänestä

  • Siinä taas piipittää yksi kukkahattusetä, naisten vihaaja, oikein kunnon kaappihompo.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Siinä taas piipittää yksi kukkahattusetä, naisten vihaaja, oikein kunnon kaappihompo.

    Alkoholistisetä voit vilkuilla miten jälkikasvusi voi…

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Vai että huumeita😊 mistäs sinä tiedät että Marin olisi käyttänyt huumeita.

    Apinat ei ymmärrä, osaa lukea eikä muistikaan kanna kun puolen tunnin päähän. Kannattaa sinunkin mennä hoitoon.

    Äänestä

Marin, kuten kuka tahansa pääministeri, toimi vain virkahenkilöiden virkavastuulla tekemien päätösten lukijana kansalaisille. Siis sihteerinä.
Edellinen hallitus toteutti Antti Rinteen junaileman hallitusohjelman, Marin ei osallistunut ko. ohjelman tekoon lainkaan. Marin pääsi sattumalta pääministeriksi kepun ryssittyä Rinteen pihalle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Entinen kaunis pääministerimme on hyvä esimerkki nuorille epävarmoille naisille siitä, kuinka alkoholistin ja lesboäidin tyttärestäkin voi sattumalta tulla johtava poliitikko ja sosialismin hylättyään muotimaailman näyttelyesine.
Kaikki vain toisten ansiosta hyvällä tuurilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu